Skip to content

Blog

06.03.2023
2 % nie sú iba číslo, dokážu totiž plniť sny. Napríklad tie dievčenské, o ich lepšej budúcnosti. Aj Vaše 2 % majú túto silu. Venujte nám ich! 
03.03.2023
Katarína Dubovcová pracuje ako scrum masterka v spoločnosti Takeda. Vyštudovala psychológiu a jej cesta do IT viedla cez marketing. Ako vyzerá život scrum masterky prezradila v komunitnom rozhovore na Discorde a my ho radi s vami zdieľame.
07.02.2023
Z európskych prieskumov vyplýva, že až tretina slovenských detí zažila kyberšikanu a viac ako tretina sa na internete bavila s cudzími ľuďmi, ktorých poznala len zo sociálnych sietí. Až 17 % z nich sa pritom s nimi dokonca stretla! Veľkú pozornosť tiež zaznamenal český dokument Barbory Chalupovej a Víta Klusáka V síti, ktorý rozprúdil celospoločenskú diskusiu o nástrahách sexuálnych predátorov na sieťach. Tri dospelé herečky, vydávajúce sa za dvanásťročné dievčatá v ňom počas 10 natáčacích dní sexuálne obťažovalo takmer dva a pol tisíc mužov.
05.02.2023
Po minuloročnom úspechu Tech fashion kurzu, prinášame jeho kondenzovanú víkendovú podobu formou hackathonu. Dievčatá čaká programovanie micro:bitu, zapájanie elektrických obvodov aj šitie vodidovu niťou!
31.01.2023
Aj Ty v IT Coding clubs sú miestom pravidelných stretnutí dievčat vo veku 15-19 rokov, ktoré láka svet moderných technológií. S novým školským rokom sme im priniesli novú štruktúru a rozvíjame ich s podporou nového partnera – Orange Slovensko. 
22.01.2023
Súťaž je určená pre dievčatá vo veku 8-15 rokov a môžu v nej získať nielen nové zručnosti, zážitky a kontakty, ale aj zistiť, že dokážu zvládnuť oveľa viac, ako si mysleli a dokonca tiež vyhrať zaujímavé ceny!