Skip to content

Blog

21.09.2023
Najúčinnejším nástrojom v boji proti stereotypom je vzdelávanie. Platí to dvojnásobne, ak máte dobrého sparinga. Tešíme sa, že sme takého našli v Nadácii  Orange. 
14.09.2023
Lucia žila 10 rokov v Londýne, kde absolvovala IT kurzy pre Windows Networks MCSE. Od roku 2005 pracovala v Londýne pre medzinárodné IT recruitment firmy, kde získala detailný prehľad o tom, ako IT svet, firmy a ľudia v ňom fungujú. Má medzinárodné skúsenosti z oblasti IT headhuntingu a zároveň prehľad o rôznych častiach IT odvetvia. Od roku 2010 vedie vlastnú firmu na Slovensku a vyhľadáva IT špecialistov pre medzinárodné firmy s rôznym zameraním. Lucia stretáva skvelé a úspešné ženy v IT a pomáha Aj Ty v IT motivovať dievčatá skutočnými príbehmi žien, ktoré už v IT svete fungujú. Zároveň prináša reálny prehľad IT možností pre ženy a dievčatá. Je tiež členkou predstavenstva Aj Ty v IT.
13.09.2023
Online kurzy pre najmladšie dievčatá boli v uplynulom školskom roku veľmi obľúbené, a tak sme s radosťou pripravili ďalšie aj v tomto školskom roku. 
31.08.2023
V dnešnom digitálnom veku, keď technológie prenikajú do všetkých sfér života, je nesmierne dôležité učiť deti nielen klasickým znalostiam, ale aj novým digitálnym zručnostiam, ktoré im otvoria spektrum možností a pomôžu im pripraviť sa na budúcnosť.
03.08.2023
Voľné hodiny informatiky, znižovanie nárokov na pomalších študentov a študentky či dokonca ich oddelenie od štúdia a orientácia iba na tých, ktorým informatika ide. Aj takto vyzerá aktuálna výučba informatiky na stredných školách na Slovensku. Odhalil to kvalitatívny prieskum, ktorý na prelome rokov 2022 a 2023 pre organizáciu Aj Ty v IT realizovala s podporou spoločnosti Slovak Telekom agentúra Krajinka.
26.07.2023
Kristínu Kolníkovú už počas štúdia na Fakulte manažmentu UK stiahol svet IT, a tak sa začala  vzdelávať pomocou rôznych kurzov. To ju priviedlo k Aj Ty v IT, ktoré sa jej páčilo najmä pre to, ako inšpiruje a ženy, aby sa nebáli do IT vstúpiť a búra predsudky o ich pôsobení žien v tomto sektore. Keď sa dozvedela o otvorenej pozícii projektovej manažérky, nezaváhala preto ani chvíľu a prihlásila do výberového konania. Od leta 2022 zastrešuje v Aj Ty v IT aktivity pre dospelé ženy.