Skip to content

Blog

23.05.2022
Hurá, tak sa to podarilo a ty si získala nový job. Všetka tá snaha sa vyplatila. Užívaš si momenty šťastia a si na seba právom pyšná. Ale čo ak tento pocit pohody trvá len do momentu, kým do práce reálne nastúpiš? 
18.05.2022
Kurz spustený len v júni 2021 zaznamenal dôležitý míľnik, keď ním prešla v poradí tisíca účastníčka. Tvorí súčasť rovnomenného projektu, ktorý sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Microsoft s cieľom pomôcť ženám na materskej a rodičovskej dovolenke, alebo tesne po nej, s návratom do práce. Dnes sa ho už zúčastňujú ženy v rôznych životných situáciách.  
17.05.2022
Zabezpečiť prístup dievčat k IT vzdelávaniu je pre nás v našich aktivitách kľúčové. Spolu s prístupom však často kráča ruka v ruke aj potreba odstraňovať bariéry –  a to nielen psychologické, ako sú predsudky či nepochopenie okolia, ale aj fyzické. V Aj Ty v IT sme sa to rozhodli zmeniť.  
10.05.2022
Najmladšie dievčatá, opäť máte v lete šancu objaviť krásu technológií, presvedčiť sa, že nie sú zložité a už vôbec nie nuda. V sérii bezplatných dopoludňajších workshopov Creativity is my middle name – TECH for Girls! uplatníte svoju fantáziu a zároveň sa aj niečo nové naučíte.
28.04.2022
Už po deviaty raz sa uskutočnilo podujatie GIRL´S DAY, ktoré od roku 2014 na Slovensku zastrešuje Aj Ty v IT. Jeho cieľom je prepájať IT firmy a organizácie so stredoškoláčkami a motivovať ich tak k štúdiu informatiky, kariére v IT, ako aj k systematickému zlepšovaniu digitálnych zručností.
08.04.2022
alebo Ako dievčatá na Slovensku získali svoj deň