Aby IT sektor už neprišiel ani o jednu šikovnú ženu

Čo robíme

Čo (okrem iného) organizujeme

background girl

Naša vízia

Aby na IT školách študovalo aspoň 30% dievčat a na IT pozíciách pracovalo aspoň 40% žien.

quotes

Naše poslanie

Podporujeme a motivujeme dievčatá k štúdiu informatiky a následnému zamestnaniu sa v danom odbore. Zoznam našich podujatí vás prevedie jednotlivými aktivitami.

girls

Náš tím

quotes

Povedali o nás

Alexandra Bátoryová
Pedagogička, Gymnázium L. Sáru v Bratislave
Odkedy sa zúčastňujeme aktivít Aj Ty v IT, vidíme naozaj nárast záujmu dievčat o semináre z informatiky, ako i o výber tohto smeru štúdia na vysokej škole.
Matej Kukučka
Tester, lektor Women tester acedemy
Je škoda, ak sú ženy odrádzané od štúdia informatiky, alebo zamestnania sa v IT oblasti len na základe stigmatizujúcich stereotypov o "kockáčoch", čudákoch, alebo "nerdoch". Rovnako ako v každom inom odvetví, ženy majú v IT svoje miesto a nie len na recepcii, či HR oddelení vývojárskych spoločností.
Adriana Beňovičová
Študentka IT, FIIT STU, Bratislava
Na strednej škole som nemala absolútne poňatie, čo je informatika. Ani na strednej škole som nemala predmet Informatika, takže to bol pre mňa cudzí obor. Na začiatku maturitného ročníka vznikla Iniciatíva Aj ty v IT, ktorá ma zaujala, a tak som začala absolvovať všetky ich workshopy a sessions, a to ma inšpirovalo.
Ľuboš Iro
Siemens
Aj Ty v IT has been demonstrating the commitment to motivate girls and women to IT through a persistent, visible and growing set of actions. The value of this initiative is enormous, and I am happy to explore further ways to support it!
Zuzana Hošalová
ESET
AJ Ty v IT sa veľmi prirodzeným a nevtieravým spôsobom venuje popularizácii IT a technologických odborov u dievčat. ESET každý rok počas podujatia Girl`s Day otvára svoje brány študentkám, ktoré o štúdiu IT alebo technologického smeru ešte len uvažujú. Akcia nám sprostredkovane ponúka zaujímavé informácie o úrovni školstva a motivácii dievčat.
Alena Kanabová
Accenture
Aj Ty v IT je organizácia, ktorej misia sa veľmi úzko prekrýva s tým, čo vnímame v Accenture ako jednu z našich priorít – zvýšiť počet žien v IT sektore. Je preto pre nás radosť spolupracovať s ľuďmi ako Petra Kotuliaková a jej kolegyne, ktoré absolútne presne identifikovali problém, ktorý na Slovensku máme s nízkym zastúpením dievčat a žien na školách technického zamerania, čo sa prenáša následne aj do nevyváženého mixu pohlaví v pracovnom prostredí.
Juraj Spal
Tatra Banka
Vďaka Women Tester Academy sme získali skvelú kandidátku, ktorú by sme hľadali dlho a veľa práce za nás spravilo Aj Ty v IT.
Marek Fukas
ARTIN
Ženám na technických pozíciách dávame v našej firme rovnakú šancu ako mužom, a preto sa nám páči myšlienka Slovenska ako technologicky rovnej spoločnosti, ktorú presadzuje Aj Ty v IT. Práve z toho dôvodu sme sa rozhodli stať sa partnerom WTA a podporiť ženy, ktoré majú záujem vstúpiť do IT sveta. Chceli by sme na konkrétnych príkladoch a príbehoch našich kolegýň ukázať záujemkyniam o WTA, čo obnáša práca IT testerky a aké je to fungovať v projektovom tíme v IT firme. Úprimne nás teší, že od septembra bude posilou nášho testerského tímu práve jedna z úspešných absolventiek WTA.
triangular-left
triangular-right
videogallery

Naša videogaléria

Chcete lepšie porozumieť tomu, čo a prečo robíme? Pozrite si naše videá.
monitor

Naša videogaléria

Chcete lepšie porozumieť tomu, čo a prečo robíme? Pozrite si naše videá.
všetky videá
všetky videá