Skip to content

Mentoruj

Určite ste už v živote zažili moment, kedy ste sa o radu alebo pomoc potrebovali obrátiť na niekoho skúsenejšieho a na vlastnej koži ste tak zažili, aké dôležité je mať niekoho takého vo svojej blízkosti.

My vám ponúkame byť takýmto NIEKÝM pre dievčatá, ktoré sa práve rozhodujú o svojej kariére.

Ak ťa štúdium na fakulte baví, rád alebo rada sa stretávaš s inými ľuďmi a máš chuť pomáhať, presne pre teba je určený náš mentorský projekt Spoznaj IT faCOOLty. Cieľom projektu je umožniť dievčatám, stredoškoláčkam, spoznať život a fungovanie IT fakúlt, systém výučby aj študentské aktivity priamo z prvej ruky. Ako dobrovoľný mentor či mentorka budeš môcť zdieľať svoje skúsenosti a užiť si dobrý pocit pomoci! Jedinou podmienkou je otvorenosť, ochota diskutovať a poradiť.

Sprevádzať stredoškoláčku po škole, navštíviť s ňou vybrané cvičenia alebo prednášky. Rozprávať sa o škole, o predmetoch, o tom, na čo si treba dávať pozor pri štúdiu. Okrem školy navštíviť aj internát, bufet, knižnicu – jednoducho všetky priestory, ktoré môžu prezentovať univerzitu a fakultu v jej celosti.

Podľa vašich vzájomných časových možností a dohody. Zvyčajne je to pol dňa (doobedie alebo poobedie). Na cvičeniach či prednáškach nie je nutné zostať celú dobu ich trvania, niekedy postačí aj pol hodinka na to, aby človek vytvoril názor.

Vyplň tento prihlasovací formulár a my sa ti ozveme a poskytneme viac informácií

Čo okrem dobrého pocitu dokáže projekt priniesť tebe?

Zlepšíš si komunikačné schopnosti

– Prehĺbiš si svoje vedomosti o prostredí, v ktorom študuješ.  Ako mentor/ka si uvedomíš čo všetko o svojej fakulte a štúdiu vlastne vieš a v procese mentoringu sa sám/a mnohé nové veci dozvieš J

– Vylepšíš si svoj životopis Robíš niečo naviac, vylepšuješ svoje schopnosti, preukazuješ spoľahlivosť a vodcovské schopnosti. Všetci HR-isti ťa budú chcieť zamestnať! J

– Rozšíriš si sieť kontaktov Nikdy nevieš či nesprevádzaš po fakulte ďalšiu Adu Lovelace alebo Hedy Lamar. A nielen to! Zosieťuješ sa s celou komunitou mentorov na fakulte aj v rámci celého projektu. Nie nadarmo sa hovorí, že životné príležitosti sú o kontaktoch. J

– Zažiješ pocit osobného naplnenia a rastu Pomoc prináša radosť. Pocit naplnenia a osobného rastu môže byť ohromujúci, keď sa s odstupom času pozrieš späť na úspechy svojich mentees.

– Získaš ocenenie svojej práce Toto síce nie je primárnym cieľom mentorov, ak si však dobrý/á a stredoškoláčka časom uspeje, zadosťučinenie a časť úspechu za energiu, ktorú si investoval/a, bude patriť aj tebe.

Ak sa zapojíš do projektu, k vyššie menovaným benefitom sme pre teba v spolupráci s partnerom Spoznaj IT faCOOLty, spoločnosťou Lenovo Slovensko, pripravili možnosť konzultácií a mentoringu skúsenou odborníčkou z praxe, ktorá:

– sa s tebou podelí o svoje vedomosti a skúsenosti využiteľné pre tvoje ďalšie študentské smerovanie a kariérny rast

– ti spätnou väzbou a analýzou tvojich silných i slabých stránok pomôže zlepšiť sa tak, aby si sa stal/a najlepšou verziou seba samého/ej.

– ťa nakontaktuje a prepojí s ľuďmi z profesionálneho prostredia, ktorí môžu v budúcnosti zohrať dôležitú úlohu v tvojom profesionálnom živote

– ťa podporí pri rozhodovaní a prehĺbi tvoju vieru vo vlastné schopnosti

– ti sprostredkuje svoj kariérny príbeh a dá ti cenné rady z praxe, aby si sa vyvaroval/a tým istým chybám či nepríjemným skúsenostiam.

Partner popis

Chceš pomôcť stredoškoláčkam?

Máte otázky?

Tvoju cieľovú skupinu
u nás zastrešuje Matúš

masica@ajtyvit.sk

+421 903 621 513