Vyhľadať
Close this search box.

Predstav svoju IT FaCOOLtu​

Určite ste už v živote zažili moment, kedy ste potrebovali radu a oporu niekoho skúsenejšieho a viete aké je dôležité mať niekoho takého nablízku.

My vám ponúkame možnosť byť takou dôležitou osobou pre dievčatá, ktoré sa rozhodujú o svojom vysokoškolskom vzdelaní a kariére.

Staň sa mentorkou pre stredoškoláčky v projekte IT faCOOLty

Ak vás baví štúdium na fakulte informatiky, radi sa stretávate s inými ľuďmi a máte chuť niekoho podporiť v jeho vlastnej ceste, tak presne pre vás je určený náš mentorský projekt Spoznaj IT faCOOLty.

Cieľom projektu je umožniť dievčatám, stredoškoláčkam, spoznať život a fungovanie IT fakúlt, systém výučby aj študentské aktivity priamo z prvej ruky. Ako dobrovoľný mentor či mentorka budete môcť zdieľať svoje skúsenosti a zažiť dobrý pocit z pomoci iným.

Jedinými podmienkami sú otvorenosť, ochota diskutovať i poradiť a aktívne študovať na jednej z fakúlt, kde sa informatika študuje.

Na jeden deň sprevádzať stredoškoláčku po škole, zobrať ju na prednášky a cviká, rozprávať jej o škole, predmetoch. Dať jej dobré rady, ktoré si potreboval alebo potrebovala počuť ty, keď si sa rozhodovala o štúdiu. Ukázať jej intráky, bufet, knižnicu.. jednoducho ju previesť jedným bežným dňo na fakulte.

Podľa vašej vzájomnej dohody a časových možností. Zvyčajne to býva pol dňa. Študentka nemusí byť na prednáškach a cvičeniach po celú dobu ich trvania, ide o to, aby si urobila názor, zažila atmosféru, počula témy a podobne. Je fajn si zladiť potreby a očakávania oboch strán.

Vyplň tento prihlasovací formulár a my sa ti ozveme a poskytneme viac informácií

Zapojením sa do projektu​

Vylepšíš si svoj životopis

Robíš niečo naviac, zlepšuješ svoje zručnosti v komunikácii, vedení ľudí, v časovom manažmente. Preukazuješ zodpovednosť a spoľahlivosť, preto si túto skúsenosť rozhodne daj do životopisu. Zaujme nejedného HR-istu.

Rozšíriš si sieť kontaktov

Spoznáš sa s ostatnými mentormi aj mentorkami na fakutle a možno budeš sprevádzať budúcu hviezdu IT. Životné príležitosti sú o kontaktoch!

Urobíš niečo pre svoj osobnostný rast

Pracovať s inými ľuďmi a podporovať ich prináša pocit naplnenia. Keď sa s odstupom času pozrieš na úspechy svojich mentees, pocítiš silné zadostučinenie.

  • sa s tebou podelí o svoje vedomosti a skúsenosti využiteľné pre tvoje ďalšie študentské smerovanie a kariérny rast
  • ti spätnou väzbou a analýzou tvojich silných i slabých stránok pomôže nasmerovať ťa k rozvoju tvojho skutočného potenciálu
  • ťa nakontaktuje a prepojí s ľuďmi z profesionálneho prostredia, ktorí môžu v budúcnosti zohrať dôležitú úlohu v tvojom profesionálnom živote
  • ťa podporí pri rozhodovaní a prehĺbi tvoju vieru vo vlastné schopnosti
  • ti sprostredkuje svoj kariérny príbeh a dá ti cenné rady z praxe, čím ti uľahčí mnohé podobné situácie, do ktorých sa vo svojej kariére budeš dostávať taktiež

Chceš pomôcť stredoškoláčkam?

Máš otázky?

Tento projekt zastrešuje
Matúš Masica

+421 903 621 513