Vyhľadať
Close this search box.

Daruj vedomosti

MYSLÍŠ SI, ŽE VIEŠ, AKO NA TO?

#ajtylektoruj spolu s nami a pomôž nám budovať technologicky rovnú spoločnosť!

Hľadáme lektorov a lektorky, ktorí nám pomôžu viesť workshopy pre dievčatá a ženy z celého Slovenska a zapáliť v nich iskru pre TECH svet. Myslíš si, že by ťa to bavilo? Tak poď do toho s nami a venuj vedomosti!

Lektorovanie na základných a stredných školách

Ak chceš s nami lektorovať dievčatá na školách, musíš spĺňať niekoľko podmienok:

 1. Môžeš lektorovať v pracovných dňoch v doobedných hodinách – s naším vzdelávaním chodíme priamo na školy a workshopy robíme väčšinou v doobedných hodinách.
 2. Môžeš lektorovať minimálne dvakrát mesačne – hľadáme ľudí, ktorí sa zaviažu, že minimálne dva pracovné dni v mesiaci pôjdu s nami lektorovať, v ideálnom prípade aspoň štyrikrát mesačne.
 3. Máš vodičský preukaz a v ideálnom prípade máš k dispozícii aj vozidlo – keďže lektorujeme na školách po celom Slovensku, lektorovanie si môže vyžadovať aj presuny do iných miest a obcí, pričom samostatnosť v rámci presunov je výhodou. Preplatíme ti cestovné náklady.
 4. Môžeš vycestovať na školu aj mimo svojho bydliska – záujem o naše workshopy máme z celého Slovenska. Lektorov a lektorky vysielame na školy v rámci regiónov, v ktorých sa nachádzajú, čo môže znamenať, že budeš cestovať desiatky kilometrov.

Čo lektorujeme na školách

Lektorujeme rôzne témy a pokiaľ máš v niektorej z nich nejakú znalosť, môže to byť výhoda, ale nie je to nevyhnutné, pretože na tieto témy ťa vieme zaučiť:

 • Scratch programovanie
 • micro:bity,
 • ozoboty,
 • lego robotika,
 • online bezpečnosť,
 • Canva,
 • projektový manažment.

Odmena a typ spolupráce

Odmena za lektorovanie je 12 – 25 € brutto na hodinu lektorovanie (v závislosti od typu spolupráce). Možnosti spolupráce sú na živnosť, Dohodu o vykonaní práce alebo Dohoda o brigádnickej práci študenta.

Ako sa prihlásiť

Ak sa rozhodneš prihlásiť na lektorovanie, vyplň formulár, v ktorom nám zodpovieš na niekoľko otázok. Tvoje odpovede nám pomôžu získať lepšiu predstavu, kto si a v akom smere by si sa chcel/a realizovať. Okrem odpovedí na otázky od teba chceme aj nahratie max. 1-minútového videa, v ktorom nám povieš, čo ťa motivovalo prihlásiť sa na lektorovanie s Aj Ty v IT. Link na video vložíš do formulára.

Lektorovanie dospelých žien

Ak chceš s nami lektorovať dospelé ženy, musíš spĺňať niekoľko podmienok:

 1. Si profesionál/ka z IT oblasti – hľadáme profesionálov a profesionálky z IT oblasti, aby svoje znalosti a zručnosti posunuli našim účastníčkam. Lektorujem množstvo tém, môžeš sa inšpirovať na https://ajtyvit.sk/dospele-zeny/, ale chceme lektorovať aj ďalšie nové témy, ktoré nám môžeš navrhnúť.
 2. Môžeš lektorovať v pracovných dňoch v podvečerných hodinách – vzdelávanie dospelých žien prebieha u nás v podvečerných hodinách v pracovné dni, najčastejšie od 17:00 hod.
 3. Chceš lektorovať online – vzdelávanie dospelých žien prebieha u nás najmä online cez Zoom a lekcie nahrávame.
 4. Máš kapacitu lektorovať pravidelne a často – pri dospelých ženách sa snažíme najmä o dlhodobé vzdelávanie, ktoré im dokáže poskytnúť určitú hĺbkovú znalosť a na to je potrebné, aby kurz prebiehal 1-2x za týždeň. Niektoré kurzy takto robíme jedenkrát za rok počas viacerých týždňov, niektoré kurzy sú zas kratšie (napr. 3 týždne), ale robíme ich viackrát ročne. Robievame aj rôzne workshopy alebo párlekciové kurzy, ale tie taktiež opakujeme niekoľkokrát do roka.

Odmena a typ spolupráce

Odmena za lektorovanie je 12-25 € brutto na hodinu lektorovanie (celková cena práce). Možnosti spolupráce sú na živnosť, Dohodu o vykonaní práce alebo Dohoda o brigádnickej práci študenta.

Ako sa prihlásiť

Ak sa rozhodneš prihlásiť na lektorovanie, vyplň formulár, v ktorom nám zodpovieš na niekoľko otázok. Tvoje odpovede nám pomôžu získať lepšiu predstavu, kto si a v akom smere by si sa chcel/a realizovať. Okrem odpovedí na otázky od teba chceme aj nahratie max. 1-minútového videa, v ktorom nám povieš, čo ťa motivovalo prihlásiť sa na lektorovanie s Aj Ty v IT. Link na video vložíš do formulára.

Ako to celé prebieha?

2. Absolvuješ prvý online pohovor

3. Navštíviš vzorovú hodinu podľa tvojho výberu. O jej detailoch sa porozprávaš s jednou z našich projektových manažérok.

4. Odlektoruješ vzorovú hodinu pred Aj Ty v IT tímom.

5. Odučíš jeden workshop v bezpečnom prostredí, kde budú ako publikum naše absolventky.

Náš lektorský program
pozostáva zo štyroch častí:

Cesta

Stanovíme tvoju cestu k prvému workshopu. Spoločne sa pozrieme, ako si na tom s kompetenciami, ktoré definujú úspešných lektorov.

Životný cyklus

Zážitkovou formou si prejdeš celý životný cyklus lektorovania. Inšpirovali sme sa najlepšími a vytvorili štruktúru ideálneho školenia.

Komunita

Staneš sa súčasťou lektorskej komunity, s prístupom ku zdieľaným vedomostiam, overeným postupom a k novým kontaktom.

Osobný rast

Získaš všetky kompetencie dôležité na prípravu a realizáciu skvelého školenia. Aj tie, ktoré ti dovtedy nešli.

Lektorský fond

Lektori, ktorí sa rozhodnú pre nás dlhodobo lektorovať bez nároku na honorár môžu honorár, ktorý im prináleží, venovať do lektorského fondu. Aj Ty v IT sa zároveň zaväzuje nájsť zdroje financovania tohto fondu tak, aby aj naďalej boli všetky aktivity pre dievčatá zo základných a stredných škôl prístupné, bez ohľadu na finančné možnosti ich rodičov.