Vyhľadať
Close this search box.
Aj-Ty-v-IT-a-KUN

Cestovali sme do Nórska, aby sme sa stretli s organizáciou KUN

V rámci nadväzovania cezhraničnej spolupráce sme zavítali do nórskeho mesta Steinkjer a absolvovali pracovný deň so zástupkyňami organizácie KUN.

V rámci snahy o získanie prostriedkov z výzvy Grantov EHP a Nórska sme ešte v lete oslovili nórsku organizáciu KUN, ktorá sa zaoberá témami rovnosti a diverzity. Vznikla už v roku 1991 a má za sebou výborné výsledky a veľa skúsenosti. Dostali sme pozvanie navštíviť ich a v októbri 2019 sme tak vďaka príspevku na bilaterálnu iniciatívu vycestovali do Nórska. Cestovala riaditeľka Aj Ty v IT Petra Kotuliaková a projektová manažérka pre cieľovú skupinu dospelých žien Veronika Pizano.

Organizácia KUN pôsobí v dvoch menších mestách, konkrétne Nordfold a Steinkjer. Je to z dôvodu nórskej politiky sústreďovať aktivity aj mimo veľkých miest a do rúralnych oblastí. Mesto Steinkjer sa nachádza severne od Trondheimu, a tak nám cesta tam trvala dvoma lietadlami a jedným vlakom prakticky celý deň.

Druhý deň v Nórsku sme strávili pracovným stretnutím s Tanyou Skjønhaug a Karin Hovde. KUN v Steinkjeri sídli v nových priestoroch Nord univerzity, kde sústreďujú nielen akademické aktivity, ale aj neziskové a startupové iniciatívy. Počas stretnutia sme si vyjasnili ciele a témy projektu a špecifikovali úlohu KUN ako partnera projektu.

Veríme, že táto naša cesta sa pretaví do úspešného získania grantu a tým do intenzívnej spolupráce

 

Na fotografii Karin Hovde, Veronika Pizano, Tanya Skjønhaug a Petra Kotuliaková.