Vyhľadať
Close this search box.
Vyrastli sme

Prečo sme zabili myš

Aj Ty v IT vyrástlo a mení logo. Aký bol vývoj nášho loga? Prečo sme sa rozhodli ho zmeniť? A o čom všetkom je to naše nové logo?

Naša ružová myš bola s Aj Ty v IT od začiatku. Najskôr trocha ťažko identifikovateľná, kedy viac ako myš evokovala hocičo iné.

 

Potom sa trocha vyfarbila a „zmyšovatela“, dostala parádny koncový kábel a už to bola myš ako sa patrí. V tejto podobe s nami prežila posledných 5 rokov.

 

Mladšie dievčatá i dospelé ženy

Aj Ty v IT však prešlo viacerými obsahovými zmenami a myška už ťažšie komunikovala s našimi novými cieľovými skupinami. Okrem stredných škôl sme výraznejšie začali pracovať aj so základnými školami, s  dievčatami od 8 rokov. Sú to úžasné „špongie“, nadšené z každej novej vedomosti, ktorú sa naučia, bez akýchkoľvek predsudkov. Krásne sa s nimi pracuje.

Zároveň sme výrazne rozšírili ponuku vzdelávacích kurzov a aktivít pre dospelé ženy, ktoré svoju cestu do IT začali hľadať spolu s nami. Ich chuť učiť sa, spolu so silnou motiváciou, nás stále napĺňajú obdivom, koľko toho ženy dokážu zvládnuť. Každý príbeh, ktorý s nimi napíšeme, pomáha napĺňať našu víziu silného Slovenska s technicky zdatnými ženami.

 

Posun vo vizuálnej prezentácii

A tak sme si v našom rozrastajúcom sa tíme povedali, že vo vizuálnej prezentácii Aj Ty v IT  je čas posunúť sa ďalej. Preto vám hrdo predstavujeme naše nové logo, z dielne ateliéru DUPLA. Je seriózne (tak ako my všetci v tíme :), menej ružové (to preto, lebo máme kopec skvelých lektorov, ktorí majú radšej iné farby J) a hovorí nám všetkým, že  Aj Ty v IT nemá vekové, rodové, pracovné ani iné obmedzenia.

 

Prečo sme teda zabili myš?

  • Náš názov hovorí sám o sebe presne to, čo robíme, nepotrebuje k tomu myš.
  • Potrebovali sme zjednotiť písanie názvu, keď sme neustále bojovali s malými a veľkými písmenami.
  • Hľadali sme logo, s ktorým sa nám bude lepšie pracovať v rámci našich materiálov a celkovej komunikácie.
  • Chceli sme, aby logo reflektovalo a bolo pripravené na našu dlhodobú víziu rastu a rozširovanie aktivít.

 

Pevne veríme, že sa vám bude páčiť. A malá pomsta ružového pantera, pardon myši, predsa len prišla – vyhryzla nám dole jeden pixel, ach jaaaaj….