Vyhľadať
Close this search box.
blog-ozobot-dievca

Naša vízia pre rok 2024: Väčšie zviditeľnenie žien v IT

Termín uplatnenia možnosti darovať 2 % z daní sa blíži a my sme pri tej príležitosti vyspovedali našu riaditeľku Petru Kotuliakovú, aby prezradila, čo považuje za najväčšie úspechy Aj Ty v IT v roku 2023, aj víziu pre ten aktuálny.

Čo považuješ za najväčšie úspechy Aj Ty v IT za rok 2023?
Že napriek turbulentným mesiacom v našej spoločnosti organizácia stále rastie a posúva svoje aktivity k čo najväčšiemu počtu dievčat a žien. Bezplatne sme sprístupnili IT vzdelávanie pre 6 125 dievčat vo veku 8-19 rokov vo všetkých kútoch Slovenska. Pre tieto motivované dievčatá zo základných a stredných škôl sme usporiadali celkovo 430 vzdelávacích podujatí, prostredníctvom ktorých získali viac ako 2 400 hodín praktickej výuky v oblasti IT a rozvoja mäkkých zručností.

 

Čo ťa v minulom roku najviac potešilo?
Stretla som sa viackrát so ženami, ktoré si spomínajú na svoj prvý Girl´s Day a ako ich ovplyvnil. Je to pre nás úžasnou spätnou väzbou, že naše aktivity majú reálny dopad.
Zároveň sú pre nás tieto ženy skvelými ambasádorkami a inšpiráciou pre mladšie dievčatá.

 

Prečo by mali ľudia darovať 2 % svojich daní práve na vzdelávanie dievčat v IT?
Pretože veríme, že každý, bez rozdielov, by mal mať príležitosti učiť sa a spoznávať najnovšie technológie. Vaše 2 %, poťažmo 3 % nám aj v tomto roku umožnia pokryť prácu lektorov, zabezpečiť materiály na workshopy a vycestovať za dievčatami do všetkých regiónov Slovenska.

 

Aké vízie má Aj Ty v IT v roku 2024?
Pokročiť v našej misii, ktorou je zabezpečiť pre všetky dievčatá a ženy prístup k IT vzdelávania bez akýchkoľvek bariér. Či finančných, regionálnych, či tých tvorených spoločnosťou.

 

V roku 2024 udelíme prvýkrát ocenenie Žena v IT, s podkategóriami IT Študentka roka a IT Spojenec roka. Na toto sa veľmi teším, že opäť vytvoríme pre ženy väčší priestor a viditeľnosť.