Vyhľadať
Close this search box.
blog-Petra-Kotuliakova

S odvahou k príležitostiam

Medzinárodný deň žien je deň, ktorý nám pripomína, že sme silné, odvážne a schopné dosiahnuť čokoľvek si stanovíme. Ale nájsť tú správnu rovnováhu medzi komfortom a rizikom môže byť náročné.

Téma odvahy a príležitostí nás v Aj ty v IT zaujímala natoľko, že sme sa jej venovali na poslednom ročníku konferencie Slovak Women in Tech. Niekedy sa totiž bojíme vystúpiť z našej zóny pohodlia, z obavy pred neistotou a možnými prekážkami. Inokedy sme schopné sa postaviť svojim obavám tvárou v tvár a ísť novým príležitostiam naproti. Je však ťažké nájsť hranicu medzi tým, čo nás vyvedie z komfortnej zóny a posunie dopredu a tým, čo nás vyčerpá a neprinesie žiadny efekt.

Boj sama so sebou
Pri veľa ťažkých úlohách som ja sama v procese prípravy frflala, prečo som sa na to dala. A hoci výsledok priniesol zvyčajne úľavu, nie vždy vyvážila stres, ktorý so sebou daná úloha priniesla. Nájsť v sebe odvahu pustiť sa do nových vecí, stúpiť na tenký ľad neistoty, je ťažké. Niekedy bolestivé. Bojíme sa do toho pustiť ale bojíme sa tiež, že niečo stratíme, keď sa do toho nepustíme.

Krok za krokom
Ja si osobne vo chvíľach prílišného váhania spisujem na papier výhody a nevýhody. Umožňuje mi to urobiť rozhodnutie s jasnou hlavou, pretože na konci každého boja s vlastnou odvahou stojí príležitosť, a tá je jedinečná a neopakovateľná. Zaslúžime si byť odvážne. Urobiť rozhodnutia, ktoré nám prinesú nečakané príležitosti, nové skúsenosti aj nové výzvy. A nielen dnes.

Sme ženy, ktoré menia svet
Inšpirujme sa odvahou žien, čo tu boli pred nami a inšpirujme tie, čo prídu po nás. Príležitosť je totiž ten moment, kedy môžeme otočiť svet hore nohami. Možno budeme mať chvíľu závrat, ale ten pocit po návrate z otočky stojí za to. Pretože my sme tie ženy, ktoré menia svet.