Vyhľadať
Close this search box.
blog-wta-ukrajina

Organizujeme Women Tester Academy pre ženy z Ukrajiny

Vojna na Ukrajine trvá už viac ako 6 mesiacov. Ľudia z Ukrajiny, ktorí prišli na Slovensko, sa tu postupne usádzajú a zariaďujú si život. Chceme prispieť svojou trochou a pomôcť 15 ženám z Ukrajiny rekvalifikovať sa na softvérové testerky.

Väčšina ľudí, ktorí prišli z Ukrajiny a zostávajú na Slovensku, sú ženy a ich deti. Musí byť pre nich náročné začať fungovať v novom prostredí, učiť sa nový jazyk, ísť do nových škôlok a škôl. Väčšina z nich mala prácu, nájsť si však prácu na Slovensku je náročnejšie. Často nemôžu vykonávať svoju pôvodnú profesiu a minimálne na začiatok si nachádzajú skôr nekvalifikovanú prácu.

Veríme, že tak, ako dokážeme pomôcť ženám zo Slovenska, aby si našli prácu v IT sektore, tak dokážeme pomôcť aj ženám z Ukrajiny. Spúšťame pilotný kurz Women Tester Academy for women from Ukraine (WTA UA), v ktorom dáme 15 ženám príležitosť naučiť sa základy softvérového testovania. Kurz bude prebiehať v anglickom jazyku, preto je aj jednou podmienok pre záujemkyne znalosť angličtiny minimálne na úrovni B1. Okrem toho je dôležitá motivácia, aby záujemkyne o kurz boli pripravené zmeniť kariéru a aby mali chuť a energiu venovať sa intenzívnemu štúdiu dva mesiace. Vieme, že to nie je jednoduché, ale vstúpiť do IT znamená lepšie kariérne možnosti (prakticky kdekoľvek na svete). A veríme, že práve lepšia kariérne možnosti sú to, čo ľudia z Ukrajiny z dlhodobého hľadiska potrebujú.

Ak poznáte potenciálnu účastníčku, dajte jej o kurze WTA UA vedieť. Možno sa jej aj vďaka vám podarí kariérna zmena.

Kurz robíme ako dotovaný program, účastnícky poplatok je len 50 eur. Účastníčkam zároveň požičiame notebook, aby sa mohli kurzu plnohodnotne zúčastňovať. Za notebooky ďakujeme spoločnosti Microsoft, ktorá ich darovala.