Vyhľadať
Close this search box.
blog-letne-kurzy

(Nielen) Letné príležitosti pre učiteľov

Kurzami a workshopmi Aj Ty v IT prešlo do dnešného dňa 25 tisíc žien a dievčat. Tieto výsledky sme dosiahli aj vďaka celoročnej pomoci a podpore vás, učiteliek a učiteľov. Radi by sme sa vám preto poďakovali tým, čo vieme robiť najlepšie - a to sériou bezplatných (nielen) letných online workshopov.

Leto je ideálny moment, kedy bez tlaku priamych školských povinností sa s nami môžete ponoriť do nových tém aj oprášiť dlhšie nepoužívané zručnosti. Pripravili sme si pre vás dva tematické okruhy.

Prvou z nich a úplnou slovenskou novinkou sú úvodné workshopy do Internetu vecí, známeho tiež pod skratkou IoT (Internet of Things), ktorý umožňuje vzájomnú interakciu rôznych systémov na diaľku – aby objekty pripojené v sieti navzájom komunikovali, posielali si údaje, alebo boli ovládané na diaľku. Stal sa tiež najvplyvnejším spoločníkom v ťažkých časoch pandémií a iných vážnych situácií.  IoT je v procese transformácie do našich životov už pomerne dlho a v jeho riešeniach je ukrytá aj naša budúcnosť. My sme preto pre vás vytvorili vzdelávací program, v ktorom sa so svetom internetu vecí zoznámite. Registrovať naň sa môžete v týchto termínoch:

28. júla 2022 – ÚVOD DO INTERNETU VECÍ 

4. augusta 2022 ÚVOD DO INTERNETU VECÍ

11. augusta 2022 – ÚVOD DO INTERNETU VECÍ

18. augusta 2022 – ÚVOD DO INTERNETU VECÍ

Druhou vzdelávacou sériou pre učiteľov, ktorú plánujeme na september je Digitálny kreatívny lab, v ktorom si, či už ste učitelia informatiky alebo výtvarnej výchovy, môžete odskúšať netradičné nástroje na 3D modelovanie (od kreslených 3D modelov, cez digitálne sochárstvo, litofániu až k fotogrametrii), experimenty s umelou inteligenciou (kreslenie s podporou umelej inteligencie a transfer umeleckých štýlov) a prácu s populárnou Canvou. Séria troch workshopov štartuje v polovici septembra, no registrovať sa už môžete dnes!

19. septembra 2022: DIGITÁLNY KREATÍVNY LAB

21. septembra 2022: DIGITÁLNY KREATÍVNY LAB

Zároveň by sme radi upriamili vašu pozornosť na našu pripravovanú výročnú konferenciu Slovak Women in TECH 1.0, ktorá sa uskutoční 20. októbra. Budeme sa tešiť, ak nás navštívite osobne alebo aj s vašou triedou. Viac informácií a priebežný záujem o konferenciu môžete zaregistrovať TU. A ak by ste mali čas, na našej webstránke nájdete vždy pravidelne aktualizované zaujímavé vzdelávacie tipy pre pedagógov.

Na záver vám chceme popriať krásne leto a najmä veľa oddychu, možno aj pri vzdelávaní s nami.

Tešíme sa na nové stretnutia!