Vyhľadať
Close this search box.
blog-kava-digiwomen

Na káve s DigiWomen: Svetlana Filipová

Svetlana Filipová je jednou z našich prvých účastníčok programu DigiWomen. Do programu vstúpila bez predchádzajúcich referencií len na základe vlastnej chuti zlepšiť si digitálne zručnosti počas rodičovskej dovolenky. A pre všetky z vás, ktoré nad programom uvažujete, sme sa ju rozhodli krátko vyspovedať pri káve.

Prečo si sa prihlásila na kurz DigiWomen?

Kurz DigiWomen bol pre mňa vstupnou bránou do IT kurzov, ktoré organizujete. Tiež som sa potrebovala zorientovať v novom Exceli – čo najúčinnejšie a najefektívnejšie sa nechať previezť pod dohľadom odborníka a chcela som sa viacej oboznámiť s možnosťami Outlooku.

 


Čo Ti na kurze najviac vyhovovalo?

Na kurze mi najviac vyhovovalo, že bol online. Aj keď nie som 100% fanúšičkou online vzdelávania, pri mojich časových možnostiach a v súčasnej situácii by som si inak nemohla dovoliť absolvovať kurz v takomto rozsahu.  Podobne aj ďalšie, ktoré som potom absolvovala v tak krátkom čase, približne za dva a pol mesiaca. Čiže nakoniec mi to, že bol online veľmi vyhovovalo a samozrejme aj vďaka lektorovi. Veľmi mi vyhovoval jeho spôsob komunikácie a nazvem to „rétorické schopnosti“. Bolo to veľmi príjemné.

 


Súčasťou kurzu je aj kariérny workshop, čo ti osobne priniesol?

Kariérny workshop mi dal jednu veľmi dôležitú skúsenosť a vedomosť, že aj headhunter je len človek, a dokonca to môže byť častokrát žena. Preto sa netreba báť dať o sebe vedieť!

 


Ako využívaš poznatky získané na kurze?

Poznatky z kurzu čiastočne používam pre súkromné účely, pretože som sa dozvedela množstvo vychytávok, napríklad ohľadom OneNote, o ktorých som predtým nevedela. A čo sa týka Excelu – kurz z vás neurobí hneď expertku, predovšetkým vás zorientuje a musíte sa mu venovať aj po kurze. Ja sama sa snažím drilovať, cvičiť, aby som sa do toho viacej dostala a v živote to určite využijem i profesne.

 


Plánuješ nejaké ďalšie vzdelávanie?

Okrem DigiWomen jednotky som následne absolvovala aj pokračovanie dvojku, ktorá mi tiež dala veľa vedomostí. Primárne som mala záujem absolvovať Women Data Academy ohľadom dátovej analýzy, čo som už absolvovala a samozrejme mám záujem pokračovať aj ďalej. S pomocou Aj Ty v IT, ak budú také možnosti a kurzy, ako aj po vlastnej linke samoštúdiom.

 


Prečo by si ženám odporúčala prihlásiť sa na kurz DigiWomen?

Určite odporúčam každej mamičke, ktorá je na rodičovskej dovolenke, aby sa vážne zamyslela nad možnosťami, ktoré jej ponúka Aj Ty v IT, hlavne teraz počas pandemickej doby. Možnosti online vzdelávania z domu sú veľmi efektívne a veľmi zaujímavé a dajú vám veľmi veľa a nemusíte odchádzať z domu, čo je niekedy veľmi časovo náročné.

 

Zaujal vás rozhovor? Prečítajte si viac alebo sa rovno registrujte!

 

DIGIWOMEN V SKRATKE

Videokurz DigiWomen, obsahuje 138 lekcií, v ktorých sa môžete naučiť všetko podstatné o Exceli a ďalších nástrojoch balíka Office 365. Kurz si môžete robiť vo svojom tempe bez určeného deadlinu a môžete sa k nemu vracať, kedykoľvek budete potrebovať. Rozdelili sme ho do 19 prehľadných kapitol, pričom každá kapitola má vlastné lekcie. Tými sú párminútové videá (3 min. – 8 min.). Celý kurz má 12 hodín a stojí len 15 eur.

Kurz robíme cez platformu Thinkific, takže platby sú možné platobnou kartou alebo cez PayPal. V prípade, že vám tieto formy platenia nevyhovujú, prípadne si ho momentálne nemôžete dovoliť, napíšte na [email protected] , nájdeme spolu optimálne riešenie. Ku každej účastníčke pristupujeme indivivuálne a záleží nám na tom, aby kurz absolvovalo čo najviac žien, ktoré tak budú mať šancu kariérne napredovať. Súčasťou kurzu sú aj kariérne webináre.

 

ZAČNITE KURZ DIGIWOMEN

Program DigiWomen vznikol vďaka podpore spoločnosti Microsoft.