Vyhľadať
Close this search box.
blog-cc

Úspešná sezóna našich Coding Clubov za nami

Radi by sme sa s vami podelili o úžasné zážitky a výsledky, ktoré sme dosiahli počas nedávno ukončenej sezóny našich Aj Ty v IT Coding Clubs, kurzov špeciálne navrhnutých pre stredoškoláčky, ktoré chcú získavať vedomosti a skúsenosti v oblasti informačných technológií.

Okrem prezenčných kurzov pokračujeme s ONLINE Aj Ty v IT Coding Clubs, ktoré sa v čase najprísnejších korona-opatrení stali obľúbeným miestom virtuálneho vzdelávania a zdieľania vedomostí. Online formát umožnil dievčatám z celého Slovenska zapojiť sa bez ohľadu na vzdialenosť a možnosti cestovania. Plánujeme si zachovať online kurzy aj do budúcnosti a rozširovať ich o nové zaujímavé témy.

Prezenčné kurzy na stredných školách sú stále veľmi obľúbené. Naše kurzy sú určené výlučne pre dievčatá, aby sme podporili ich záujem o IT a posilňovali ich sebadôveru v tejto oblasti. V rámci Aj Ty v IT Coding Clubs vytvárame bezpečné prostredie, kde dievčatá môžu študovať a rozvíjať svoje záujmy v spoločnosti podobne naladených rovesníčiek.

Celkovo sme zorganizovali 14 stretnutí a sme hrdí na to, že sme počas nich vyškolili 198 šikovných dievčat. Naše lektorky, ktoré sú skúsené profesionálky z rôznych IT oblastí, zdieľali svoje vedomosti a skúsenosti z IT sveta s účastníčkami kurzov. Dievčatá toto vedenie skutočne oceňovali:

Úprimne čakala som úplne niečo iné ale ostala som milo prekvapená týmto projektom. Páči sa mi atmosféra v akej sa stretávame a rozhodne kladne hodnotím rozdeľovanie do menších skupín v ktorých sa o veciach lepšie diskutuje. Určite sa do budúcna prihlásim na ďalšie projekty podobné tomuto, pretože je veľmi poučný a zábavný. Som si istá, že v živote využijem veci ktoré sa tu naučím a ktoré som sa už stihla naučiť. Je skutočne úžasné že sa projekty tohto typu organizujú a rozhodne babám z Aj Ty v IT ďakujem. (Barbora, účastníčka kurzu)

Bolo fascinujúce sledovať, ako sa mnohé dievčatá nadchli pre IT a ako postupne získavali sebadôveru v technických zručnostiach. Naše kurzy im otvorili nové obzory a poskytli im množstvo príležitostí pre ich budúcu kariéru. Tešíme sa na budúci školský rok, v ktorom budeme pokračovať v našej snahe podporovať dievčatá a ich záujem o IT.

Ďakujeme všetkým účastníčkam, lektorkám a podpore spoločnosti Orange, ktorí nám pomohli dosiahnuť také skvelé výsledky v tejto kurzovej sezóne.

.