Vyhľadať
Close this search box.
blog-microtour

Novinky aj stálice bodovali v projekte ENTER 2023/2024

Overené workshopy na školách, úspešné micro:bit tours a absolútna novinka v podobe online školení. Aj taký bol projekt ENTER v uplynulom školskom roku.

Workshopy na základných školách

Aj tento rok sme žiačkam 5. až 8. ročníka predstavili možnosti micro:bitu prostredníctvom wokshopov na základných školách. Naši lektori a lektorky spolu s koordinačným tímom zorganizovali až 81 workshopov pre 987 dievčat po celom Slovensku. Dievčatá si podľa svojich dovtedajších znalostí prešli základy programovania s micro:bitom. Tie pokročilejšie sa naučili pracovať so senzormi, prípadne si naprogramovali rozličné projekty, ako napríklad autíčka či zautomatizovaný samozalievací kvetináč. Je to obrovský úspech a dôkaz nášho nadšenia a odhodlania sprístupniť IT vzdelávanie čo najväčšiemu počtu dievčat.

ENTER micro:bit tour

Podobne ako minulý rok, aj tento sme pokračovali v popularizácii fyzického programovania prostredníctvom podujatia ENTER micro:tour po slovenských školách. Navštívili sme dokopy 44 škôl a našu hru labyrint s micro:bitom absolvovalo až 2 874 detí. Táto interaktívna hra nielenže učí deti základy programovania, ale aj podporuje ich logické myslenie a kreatívne riešenie problémov. Dôkazom je aj video, kde môžete vidieť nadšenie a zapojenie detí, ktoré sme počas tour stretli. 

Animované video k ENTER micro:tour 23/24

Novinkou ENTER online kurzy

Úplnou novinkou tento školský rok boli ENTER online kurzy. Dva základné a jeden pokročilý 4-týždňový kurz absolvovalo 52 dievčat, ktoré sa naučili používať programátorské koncepty ako algoritmy, cykly, premenné a ďalšie pomocou micro:bitu. Tento formát vzdelávania nám umožnil zapojiť aj dievčatá, ktoré sa nemohli zúčastniť na fyzických workshopoch, čím sme ešte viac rozšírili našu komunitu mladých programátoriek. 

Vyhliadky do budúcnosti

Sme hrdí na pokrok, ktorý sme dosiahli, a tešíme sa na ďalšie výzvy a úspechy, ktoré v projekte aj vďaka našim partnerom dosiahneme v budúcnosti. Projekt ENTER podporuje Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.