Vyhľadať
Close this search box.
blog-naskilluj-sa

Naskilluj sa s Coding Clubs

Je tu opäť jar a s ňou aj stálica nášho programu pre stredoškoláčky Aj Ty v IT Coding Clubs, s ktorými sa môžeš naskillovať v bioinformatike, sociálnych médiách i sieťarine.

Aj túto jar ti prinášame sériu ONLINE workshopov Naskilluj sa s Coding Clubs, s ktorou môžeš získať nielen nové zručnosti, ale sa aj zabaviť a získať veľa zaujímavých a praktických informácií zo sveta informatiky. Sériu sme vytvárali tak, aby sa ti v nej získané zručnosti hodili v bežnom živote – a je jedno, či už uvažuješ o výške alebo len o letnej brigáde.

Aby sa ti ľahšie orientovalo, zaradili sme workshopy do troch tematických blokov. Ako si ich nakombinuješ, nechávame na tebe a to že sú, ako všetky naše aktivity pre stredoškoláčky, BEZPLATNÉ je samozrejmosť. Svoje miesto na workshope si však musíš včas poistiť platnou registráciou. Čo sme pre teba teda prichystali tento rok?

 

1. Naskilluj sa s Coding Clubs a začni s bioinformatikou

Tento blok tvorí síce len jeden workshop, ale uvidíme sa až v šesťkrát, pretože máme toľko zaujímavých informácií. Je pre teba ako stvorený ak:

  • ťa zaujíma genetika, DNA, mutácie a evolúcia
  • chceš vedieť čo najviac o využití IT v prírodných vedách
  • zvládneš ho pritom aj so základnými znalosťami biológie

Začíname už 5. 4. 2022 od 17.30 a ďalšie informácie a prihlášky nájdeš ➨ Keď informatika dekóduje prírodu.

 

2. Naskilluj sa s Coding Clubs a naštartuj svoj projekt

Nosíš v hlave nápad na appku, event či originálny biznisplán? Alebo ťa zaujíma, ako sa projekt rodí, riadi aj promuje? Tento blok je potom ideálny pre teba a naučíš sa v ňom:

➨ 5. 4. 2022 – 16.00  LinkedIn

➨ 12. 4. 2022 – 15:30 Zaži cvičný pohovor naživo v Bratislave

➨ 21. 4. 2022 – 17.00  Správa sociálnych médií 

➨ 12. 5. 2022 – 17:00  Zmanažuj si svoj projekt

➨ 17. 5. 2022 – 17:00 Správa sociálnych médií 

➨ 19. 5. 2022 – 16:30 CV a pohovor ľavou zadnou

➨ 9. 6. 2022 – 16:30 Nenechaj sa vystresovať: Ako zvládať stres lepšie?

 

3. Naskilluj sa s Coding Clubs a ovládni internet

V tomto bloku sa pozrieme na to, ako funguje internet, a to od domáceho zapájania routera až po šifrovanie správ v četovacích aplikáciách. A ako bonus sa naučíš, na čo si dať pozor v záplave informácií.

➨ 27.4. Ako sa zorientovať vo svete informácií a hoaxov

➨ 19.5. Nejde mi internet, čo mám robiť?

➨ 31. 5. Šifrovanie v Python-e

 


Ako to prebiehalo minulý rok?

Ak ešte váhaš tu je malá štatistika a reakcie dievčat, ktoré si prešli workshopmi minulý rok. Pripravili sme spolu 23 workshopov, na ktorých sa zúčastnilo až  486 dievčat, ktoré v reakciách veľmi oceňovali obsah, aj samotnú atmosféru. Naučili sa veľa z oblasti IT, ale zobrali si z toho niečo aj „do života“, čo potvrdzujú aj ich reakcie, ktoré sme dostali:

ANNA

„Ďakujem za super možnosť naučiť sa nové veci, verím, že ich v budúcnosti využijem a pomôžu mi v mojej budúcej kariére.“

BIANKA

„Do celého workshopu ma vtiahla najmä energia, s ktorou bola prednáška podaná a prednášaná. Veľmi sa mi páčili aj vysvetlenia na príkladoch a skúsenostiach z reálneho života, pretože som dostala reálnejšiu predstavu o pohovoroch a hľadaní si práce.“

 

Tak nezaváhaj a rovno sa prihlás, nech sa ti miesto na vyhliadnutom workshope ešte ujde!

Aj Ty v IT Coding Cluby organizujeme bezplatne vďaka podpore Zurich Foundation: