Vyhľadať
Close this search box.
blog-wsqla

Nová akadémia: Women IT Academy

Kurz je pripravený tak, aby vás postupne previedol základnými termínmi a znalosťami zo sveta IT.

Prakticky každodenne sa nás obracajú ženy, ktoré o Aj Ty v IT počuli buď od svojich známych, alebo o nás čítali či počuli v médiách. IT ich láka, pretože vidia potenciál tohto sektora, poznajú iné ženy, ktorým sa do IT podarilo dostať a vidia, že sú spokojné. Ale nevedia, ako začať.

 

Tak, ako v každom odvetví, aj v IT je veľké množstvo ciest, na ktoré sa môžete vydať. Či už je to dátová analýza, front-end, back-end, testing, UX, projektový manažment, siete. A to sme vymenovali len niektoré väčšie celky. Každá oblasť má ešte množstvo podoblastí. Ak sa však neviete rozhodnúť a v IT ste naozaj na úplnom začiatku, skúste náš nový kurz Women IT Academy.

 

Kurz je pripravený tak, aby vás postupne previedol základnými termínmi a znalosťami zo sveta IT. Možno poznáte ZIP súbor, na kurze sa však dozviete, ako zipovanie súborov funguje. A zrejme ste už počuli o jazyku Python, ale na kurze sa naučíte aj to, čo sú premenné, funkcie či knižnice. A na kurze dostanete aj tipy k tomu, ktorou IT cestou sa vydať.

 

Výhodou tohto kurzu je, že si ho môžete robiť v čase, ktorý vám vyhovuje. Lekcie ako videonahrávky dostanete dvakrát týždenne emailom, budete mať neustálu podporu cez náš komunikačný kanál na Discorde a stanete sa tak aj súčasťou našej komunity, v ktorej je už vyše 1800 ľudí.

 

Tento kurz z vás ešte ITčkárku neurobí, ale výrazne vás posunie, pomôže vám zorientovať sa a nadobudnúť prvé znalosti, ktoré vás posunú na IT cestu. Budete sa tak môcť so sebavedomím vrhnúť na niektorú akadémiu, ktorá vás na niektorú juniorskú IT pozíciu už dobre pripraví.