Skip to content

Women Tester Academy, pre všetky ženy, ktoré túžia po zmene

Keď sme spúšťali Aj Ty v IT, zameriavali sme sa hlavne na stredoškoláčky. Čas pokročil, my máme programy aj pre mladšie dievčatá a zároveň rozbiehame aktivity aj pre tie „staršie“. Veľa z nich sa nás totiž pýta, či aj im vieme pomôcť vstúpiť do IT sveta. Na vysokú školu už nepôjdu, v množstve online kurzov sa ťažšie orientujú a potrebujú trocha pomôcť, postrčiť nejakým smerom, ktorý pre ne bude vhodný.

Zmeniť úplne odbor, v ktorom sa pohybujú, je totiž celkom výzva. Neviete dobre, čo vás tam čaká, pochybujete o tom, že či sa zvládnete naučiť niečo úplne nové a zároveň, ak už máte rodinu, alebo aspoň kocúra či kanárika, máte aj určité záväzky voči tým druhým.

Budú z vás softvérové testerky, jasné!

Nestačilo nám radiť vám, kde a aký kurz je pre vás vhodný a čomu by ste sa mohli venovať. Chceli sme vám pomôcť viac a konkrétnejšie. Preto sme dali dokopy tím piatich nadšencov testingu a pripravili Women Tester Academy (WTA). Naším cieľom je, aby ste po jeho absolvovaní našli prácu ako junior softvérové testerky. Takto veríme, že keď už budete mať tú jednu nohu vo dverách, celé sa tam prestrčíte oveľa ľahšie.

Čo je to vlastne testovanie?

Testovanie je dôležitou súčasťou akéhokoľvek produktu, služby, systému. Napr. keď účtovnícka potrebuje vo firme zaúčtovať do systému došlé faktúry. Väčšinou má na to nejaké tlačidlo, aby sa jej daná faktúra v systéme nahrala, zároveň aj započítala a tak ďalej.

Aby systém fungoval, musí jeho dodávateľ, výrobca, pripraviť všetko tak, aby to bez problémov bežalo. Pred tým, než sa aplikácia začne reálne používať, musia sa vychytať všetky jej chyby. Testeri dostanú zadanie, čo všetko má aplikácia robiť (séria testov), pozorne to vyskúšajú a každú chybu nahlásia, prekonzultujú s vývojármi. Keď to vývojár opraví, následne tester opäť daný produkt testuje, hľadá chyby.

Tester je nevyhnutný pre každý produkt, systém, softvér, aplikáciu. Bez testerov by bol svet ťažký! 🙂

Prečo nie sme online

WTA je momentálne klasický “kamenný” kurz, teda je potrebné byť fyzicky prítomný. Je množstvo online kurzov, webinárov, ktoré sú skvelé a umožňujú zapojiť sa ľuďom aj mimo daného mesta. My si však uvedomujeme, že akonáhle sedíte doma a máte deti, ktoré skáču za dverami, darmo ich stráži ocko, vždy je chvíľa, kedy vám vtrhnú do izby. Pretože je to vždy maminka, ktorá vie, kde máte to modré tričko so Supermanom, alebo ako odstrániť sekundové lepidlo z prstov.

Zároveň, aj keď nemáte takéto rušivé momenty, chceli sme vás zobrať mimo vašu komfortnú zónu a umožniť vám plne sa sústrediť na obsah kurzu. Chceli sme, aby ste sa medzi sebou stretávali, diskutovali o tom, ako sa vám darí, povzbudzovali sa a motivovali. Sila ženského kolektívu, navyše kolektívu, ktorý vie čo chce dokázať, je obrovská.

A samozrejme, my budeme pracovať na tom, aby sa nám Akadémiu podarilo preniesť postupne aj do iných miest a zapojiť čo najviac žien.

Tak kočky, poďme do toho!