Vyhľadať
Close this search box.
blog-microbit

Micro:bit tréning robí olympioničku aj olympionika!

Vysielame náš ENTER tím po celom Slovensku, aby vám pomohol s prípravou na microbitovú olympiádu.

Micro:bitoví nadšenci už istotne vedia, že tento školský rok nás čaká ENTER olympiáda v programovaní.  Prihlásiť svoj projekt môžu päťčlenné tímy do 31. marca a to v dvoch kategóriách. Víťazi získajú napríkald iPhone 12 alebo notebook pre všetkých členov tímu.  Keďže však tréning robí majstra a my vám chceme pomôcť sa na micro:bitové zápolenie poriadne pripraviť, dali sme si v tíme ambiciózny plán: precestovať do vianočných prázdnin Slovensko.

ONLINE AJ NAŽIVO

Je jedno, či s micro:bitom len začínate, alebo máte v pláne už všakovaké smart riešenia, radi vám ukážeme, čo všetko tento malý počítač dokáže. Hoci my ani vy netušíme, či sa nám podarí stretnúť naživo alebo budeme na seba musieť pozerať ešte cez obrazovku, pripravili sme si obidve verzie workshopov. A ak to opatrenia dovolia, veľmi radi za vami  vyrazíme naživo.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Najviac nás však teší vidieť, ako vás programovanie baví. Svedčia o tom vaše bezprostredné reakcie na workshopoch, aj správy od vašich učiteľov.

Len nedávno sme dostali e-mail od jednej pani učiteľky, ktorá napísala, že jej žiaci a žiačky boli takí nadšení, že si polovica z nich už objednala micro:bity od rodičov pod stromček.

A tak už teraz vieme, že na svojich jedinečných projektoch budete pracovať pod dohľadom svojich učiteľov a učiteliek na viacerých školách. Nejeden z pedagógov nám tiež prezradil, že pravidelne refreshujú stránku enter.study, aby sa dozvedeli, kedy to konečne vypukne.

A preto, ak sa chcete poriadne pripraviť a čo-to s micro:bitom potrénovať pred olympiádou, ešte stále máme voľné posledné miesta na workshopy. Stačí, keď informáciu posuniete vášmu učiteľovi či učiteľke alebo napíšete našej projektovej manžérke Lenke na: [email protected].


DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE:

Ak ešte nemáte sadu micro:bitov, ešte stále je možné zapojiť sa do 2. ročníka grantovej výzvy na nákup micor:bitov do škôl. Všetky novinky zo sveta micro:bitov budú predstavené na micro:bit live evente 3.-4.12.2021