Vyhľadať
Close this search box.
blog-microbit-auticko

TECHLIB pomáha realizovať projekty a rozširovať spolupráce

V slovenskom školstve pôsobí množstvo nadšených učiteliek a učiteľov a tešíme sa, že s naším projektom TECHLIB im pomáhame v tom, aby mohli rozvíjať svoje vlastné nápady a projekty.

Denisa Rúrová zo Strednej odbornej školy technickej v Starej Ľubovni si požičala z našej hardvérovej knižnice TECHLIB autíčko MOVE mini MK2, s ktorým absolvovala online kurz združenia Učíme s hardvérom. Na hodinách informatiky a odborného výcviku tak mohla následne žiakom umožniť vyskúšať si programovanie micro:bitov s diaľkovým ovládaním autíčka cez rádiový prenos. Neostalo však len pritom.

 

Popri zaradení MOVE mini MK2 do výučby ho využila aj vo svojom projekte v rámci medzinárodného seminára Umelá inteligencia v projektoch eTwinning pre učiteľov informatiky SŠ a ZŠ z Poľska, Slovenska a Česka, ktorý sa uskutočnil 3. – 6. novembra 2022 v poľskom meste Wrocław. Víťazný eTwinningový projekt predstavila aj v Národnej súťaži a micro:bity tak zožali veľký úspech pri plánovaní ďalších spoluprác školy. SOŠT Stará Ľubovňa totiž následne iniciovala vznik dvoch nových medzinárodných projektov: „Be cool at a smart school“ a „Jak na roboty“.

Možnosti zapožičania hardvéru z našej technickej knižnice využila pritom Denisa už viackrát. V minulosti si požičala stavebnicu Smart Home Kit, ktorú zhodnotila veľmi pozitívne: „Bola to zábava a aj žiakom sa programovanie páčilo, pretože študujú odbor mechanik elektrotechnik a inteligentné inštalácie budú programovať aj v budúcnosti. Bol to skvelý štart a motivácia.“

O tom, že jej aktivita padla na úrodnú pôdu, svedčí aj fakt, že si jej študenti v predvianočnom období od nás požičali ešte autíčko Ring Bit Car a pripravili videoukážku s Mikulášom či vianočnú besiedku, kde naprogramovali autíčko so sviečkou na displeji a zapojili sa do súťaže Učíme s hardvérom „Sfúkni sviečku“.

 

A tak nás v predvianočnej pošte čakal krásny Denisin mail, v ktorom napísala: „Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať za vaše služby a prajem vám veľa úspechov v práci. Je to super nápad, vytvoriť takúto hardvérovú knižnicu.

Ak Aj Vás náš projekt technickej knižnice zaujal, napíšte nám na: [email protected].


Partneri projektu:

            

 

O bezpečné doručenie zásielok sa stará: