Vyhľadať
Close this search box.
blog-reskilling

Do spolupráce na Women Academies vstúpil AVAST

Často na Slovensku hovoríme o neobjavenom ženskom potenciále. Jeho dôkazom je aj rastúci záujem o naše vlajkové re-skillingové ženské akadémie Women Tester Academy (WTA) a Women Data Academy (WDA), ktorý sa za posledný rok ztrojnásobil. Prichádzajú za nami najčastejšie ženy, ktorých okolie, škola alebo rodičia nasmerovali do oblastí reflektujúcich skôr zaužívané stereotypy ako predstavy a schopnosti ich samotných. A tak prichádzajú na naše kurzy so silnou motiváciou rozvinúť to, čo mali voľakedy rady - logické hádanky, riešenia problémov, matematické úlohy.

Našim dlhodobým cieľom v oblasti vzdelávania dospelých žien je však prinášať nielen kvalitné, ale aj cenovo dostupné a udržateľné kurzy pre ženy v rôznych životných situáciách, a to ideálne s prepojením na existujúce kariérne možnosti. A preto popri našich lektoroch a lektorkách zohrávajú v plnení tohto cieľa kľúčovú úlohu aj naši partneri. V prípade ženských akadémií je to spoločnosť Accenture Slovensko, ktorá nás systematicky podporuje už niekoľko rokov.  My sme však veľmi radi, že od februára 2021 sa k nej pridala aj spoločnosť Avast a veríme, že v tomto nastavení sa nám bude ešte lepšie dariť napĺnať rastúci záujem žien o vzdelávanie v IT.

SPOLOČNÉ VÍZIE
Spoločnosť Avast je globálnym lídrom v oblasti digitálneho zabezpečenia a súkromia, využívajúcom technológie novej generácie v boji s kyberzločinom v reálnom čase a poskytujúcom bezpečnostné riešenia pre koncových užívateľov a malé a stredné firmy. Hlavným impulzom pre nadviazanie spolupráce, ako ho vyjadrila Dita Formánková, ktorá je riaditeľkou pre diverzitu, inklúziu a spoluprácu s komunitami v Avaste, je predovšetkým fakt, že Aj ty v IT je prvou slovenskou iniciatívou, ktorá sa venuje podpore žien v IT a na technologických poziciách s cieľom zlepšiť ich postavenie a možnosti v spoločnosti.

Dita Formánková doplňuje: “Avast sa rozhodol zamerať aktivity na podporu diverzity, rovnocennosti a i

nklúzie všetkých svojich zamestnancov bez rozdielu. Partnerstvo s Aj Ty v IT nám pomože s náborom rôznych talentov, ako aj zvýšiť povedomie o činnosti v oblasti diverzity a inklúzie a pritiahnuť do Avastu šikovné a talentované dievčatá a ženy.

 

A keď je už reč o diverzite a inklúzii, spoločnosť sa rozhodla naplno podporiť jej rozvoj a aktivity v ambicióznych projektoch naprieč svetom. V súčasnosti má Avast totiž vyše 435 miliónov aktívnych používateľov a zamestnáva viac ako 1700 zamestnancov po celom svete.

Ako zdôrazňuje Petra Kotuliaková “Máme tu generáciu žien, ktoré od malička počúvali, že ich hlavné miesto je na čele rodiny, nie na čele podnikov či tímov, ktoré vyvíjajú produkty. Presne týmto ženám chceme pomôcť a pomôžeme im spoločne s Avastom, aby už IT neprišlo o žiadnu šikovnú ženu.” 

A tak na začiatku roka 2021, po ôsmich behoch WTA a siedmich behoch WDA, štartujeme celkom novú etapu re-skillingu, ktorá nás, ako pevne veríme, posunie ďalej v práci so ženami.