Vyhľadať
Close this search box.
blog-woman-pc

Píšte s nami históriu!

Na začiatku roka 2020 sme mali jasné plány – uskutočniť naše ustálené akadémie, vytvoriť jednu novú, uskutočniť workshopy, umožniť novým lektorkám a lektorom, aby lektorovali zabehané aj nové témy, zorganizovať aspoň dve Fridy, pripraviť záverečné podujatia akadémií, skonsolidovať vzdelávací program pre dospelé ženy. 

Keď nás však ako celé Slovensko a napokon aj celý svet zasiahla pandémia, na týždeň sme zmrzli a dúfali, že pôjde o niečo dočasné. Už po týždni nám ale bolo jasné, že aj keby sa jednalo len o niečo dočasné, nemôžeme nečinne čakať a prerušiť naše kurzy na neurčito. Nie kvôli číslam, ale preto, že kontinuita vzdelávania je dôležitá. A tak sme dve akadémie, ktoré v tom čase prebiehali – Women Tester Academy a Women IT Academy, preklopili skúšobne do online prostredia. Bol to zlomový moment. Odvtedy už totiž dospelácke workshopy a kurzy bežia prakticky iba online. A tak, hoci nám v našom úsilí ide o skutočný dopad a zmenu než numerické hodnoty, boli to práve čísla, ktoré nám ukázali, že máme byť na čo hrdí. V pandemickom roku sa totiž našich 94 podujatí zúčastnilo dosiaľ rekordných 1590 dospelých žien. Oproti predchádzajúcemu roku je to nárast účastníčok o 79 % a podujatí o 68 %.

 Sme jednou z tých organizácií, ktorú pretrvávajúca pandemická situácia dokopala k realizácii dávno skloňovaných plánov. Nie všetko sa samozrejme zaobišlo bez komplikácií (pozdravujem účastníčky Kurzu projektového manažmentu), avšak aj tieto momenty nás posúvali ďalej na ceste skvalitňovania vzdelávania a profesného zastúpenia žien v IT.

Úprimne obdivujem účastníčky našich kurzov, že po niekoľkých hodinách odpracovaných za počítačom, si večer opäť sadnú k tomu istému počítaču a za zvukov domácej logistiky sa ešte usilovne a vytrvalo vzdelávajú. Skladám poklonu našim lektorkám a lektorom, ktorí prekonávajú frustráciu z techniky, čiernych obrazoviek a neodpovedania. A ďakujem aj mojim kolegyniam a kolegom za to, že sa vieme navzájom podržať a povzbudiť.

Nevieme, ako dlho bude táto situácia trvať, určite však vieme, že pre nás nastala zásadná zmena fungovania. Poďte s nami písať novú históriu roku 2021 a prihláste sa na jednu zo ženských online akadémií, ktoré práve otvárame!

Ich aktuálnu ponuku nájdete tu: https://ajtyvit.sk/podujatia/?events_specification%5B%5D=dospele-zeny