Vyhľadať
Close this search box.
blog-google-careers-certificates

Štipendiá programu Google Career Certificates aj pre Slovensko

Google prináša na Slovensko a do Českej republiky nový vzdelávací program. Záujemkyne sa môžu prihlásiť a získať štipendium na absolvovanie kurzov v štyroch rôznych oblastiach.

Google prináša na Slovensko a do Českej republiky nový vzdelávací program. Záujemkyne sa môžu prihlásiť a získať štipendium na absolvovanie kurzov v štyroch rôznych oblastiach.

Snáď žiadne iné odvetvie nie je tak flexibilné, ako práve IT a to vo všetkých smeroch. Jedným z nich je aj možnosť vzdelávania sa a vstupu do IT. Množstvo online kurzov a veľké rozpätie oblastí sú najväčšou výhodou IT, pretože sa v ňom nájde naozaj každý človek a dostupnosť je obrovská.

V reakcii na globálnu pandémiu a s ňou rýchle zmeny na pracovnom trhu prináša Google v rámci iniciatívy Grow with Google vzdelávací program Google Career Certificates. V spolupráci s organizáciami Czechitas a Aj Ty v IT rozdelí záujemkyniam a záujemcom v Českej republike a na Slovensku 2000 štipendií.

K dispozícii sú štyri druhy kurzov v oblastiach:

O distribúciu a spravovanie štipendií sa stará organizácia Czechitas. Záujemkyne vyplnia registračný formulár, ktorý obsahuje aj položku na popis motivácie. Štipendium a kurzy tak budú sprístupnené žiadateľkám so záujmom o digitálne zručnosti a ktoré hľadajú nové uplatnenie. Záujemkyne nemusia mať žiadne predchádzajúce skúsenosti či vzdelanie v danom odbore. Kurzy sú v anglickom jazyku a prebiehajú cez platformu Coursera.org.

Kurzy obsahujú video lekcie, textový študijný materiál, testy, diskusné fóra a množstvo zdrojov, ktoré umožnia záujemkyniam skutočne do hĺbky preniknúť do témy a získať certifikát. Absolvovanie každého kurzu trvá 3 až 6 mesiacov v závislosti od tempa výučby, ktoré si účastníčka kurzu volí sama. Je však potrebné zachovať pravidelnú aktivitu. Kurzy je potrebné absolvovať do 15. decembra 2021.

ŽIADAŤ O ŠTIPENDIUM

Pre viac informácií kontaktujte Veroniku Pizano na [email protected].

GwG