Vyhľadať
Close this search box.
Naskilluj sa

Naskilluj sa s Aj Ty v IT!

Ako maturantka som bola presvedčená, že mi patrí svet. „Jasné, že pôjdem na vysokú,“ bola odpoveď komukoľvek, kto sa zaujímal o moje ďalšie plány. Mala som dobré známky, škola ma bavila, a tak to bolo jasné. Na prijímacie skúšky som išla s úsmevom, avšak vytriezvenie prišlo už počas testov – matika zo strednej ekonomickej školy jednoducho nestačila. Trpké sklamanie, veľa sĺz aj otázok, ako sa to vôbec mohlo stať.

Kým som leto ešte nejako prežila, od septembra už bolo treba ísť do práce. Skončil mi štatút študentky a potrebovala som sa zamestnať. Ako som čoskoro zistila, moje maturitné jednotky nikoho nezaujímali. Všetci sa pýtali na prax a na to, čo vlastne viem. Strojopis nikoho neohúril.  Po čase som si síce našla prácu v Ľanárskych a konopárskych závodoch v Holíči, avšak môj svet už nebol gombička. Surfovala som na vlne vnútornej nespokojnosti, pretože svoju budúcnosť som si predstavovala inak. Nakoniec som v práci zostala len tri  mesiace, zbalila som sa a odišla do Francúzska, kde som pol roka robila aupairku a učila sa jazyk. Po návrate som zostávajúce tri mesiace drtila poctivo matiku. Prijímačky som spravila na plný počet a dostala som sa všade, kde som sa prihlásila. Poučenie?


Svet patrí pripraveným

Na vlastnej skúsenosti som si overila pravdivosť príslovia, že „Svet patrí pripraveným“. A hoci sa môj príbeh odohral už dávnejšie, dnes to platí dvojnásobne. Nezáleží totiž na tom, v akom odbore či sektore budete pôsobiť, základné digitálne zručnosti, orientáciu v sociálnych sieťach (nielen v postovaní a followovaní) alebo schopnosť robiť skvelé prezentácie či vizualizácie dát budú od vás už vyžadovať všade. Preto sme sa v Aj Ty v IT rozhodli ušetriť vás trpkých sklamaní a pripraviť pre vás základný skillset balíček. Zužitkujete ho bez ohľadu na to, či chcete ísť ďalej študovať alebo sa rovno zamestnáte, pretože to, čo viete, vám už nikto nikdy nezoberie.


Naskilluj sa s Aj Ty v IT!
Náš balíček obsahuje mix workshopov pre dievčatá vo veku 15 – 19 rokov, zameriavajúcich sa na zručnosti v 5 najžiadanejších témach: kariéra, marketing, manažment, dáta a programovanie. Môžeš si z nich ľubovoľne vybrať a namiešať vlastný mix, ktorý najviac vyhovuje tvojim potrebám alebo plánom. Všetky workshopy ti vďaka podpore partnerov ponúkame BEZPLATNE. Musíš sa len zaregistrovať na linku uvedenom pri názve workshopu.


KARIÉRNE WORKSHOPY:

Životopis je prvým dokumentom, s ktorým príde tvoj budúci zamestnávateľ do kontaktu, preto ťa naučíme čo do neho napísať, čo isto vynechať, aj ako by mal vyzerať. Dozvieš sa, na čo slúži motivačný list a ako sa môžeš najlepšie pripraviť na prvý pracovný pohovor.

6.5. 2021 –  CV a pohovor ľavou zadnou
20.5. 2021 –  CV a pohovor ľavou zadnou
9.6. 2021 –  Čo napísať do CV, keď nemám skúsenosti


MARKETINGOVÉ WORKSHOPY

Predstavíme ti známe i menej známe možnosti, vďaka ktorým dokážeš budovať povedomie o svojom brande, osloviť tých správnych ľudí, zvýšiť engagement a vylepšiť kreatívu postov na Facebooku a Instagrame. Predstavíme ti tiež Facebook Business Manager a Creator Studio.

20.5. 2021 – Online networking
25.5. 2021 – Správa sociálnych sietí
8.6. 2021 – Canva
14.6. 2021 – Creative Thinking game
16.6. 2021  – Správa sociálnych sietí
21.6. 2021  – Správa sociálnych sietí


MANAŽMENT VO SVETE IT

Ukážeme ti, čo je projektový manažment a kde všade sa využíva. Predstavíme často používané projektové metódy Waterfall a Agile aj Lightning Decision Jam cvičenie. Prevedieme ťa všetkými projektovými fázami: od začiatku až po uzatvorenie projektu, povenujeme sa rizikám, plánu, rozpočtu a naučíme ťa aj zopár nových slov.

19.5. – 26.5. 2021 Zmanažuj si svoj projekt
1.6. 2021 Rýchle riešenie veľkých problémov
12.6.2021 Agile v kocke


WORKSHOPY ORIENTOVANÉ NA PRÁCU S DÁTAMI

Naučíme ťa pracovať efektívne s textami a obrázkami vo Worde a Powerpointe, s Outlookom, s Excelom pre začiatočníčky aj mierne pokročilé a ukážeme ti jednoduchý nástroj Tableau na zrozumiteľné vizualizácie dát.

24.5 – 7.6. 2021 –  Exceluj s excelom pre mierne pokročilé
27.5. – 3.6. 2021 – Manažment informačných zdrojov
10.6. 2021 – Vizualizácia dát pomocou Tableau
15.06. 2021 – Základy office balíčka: word, power point 

PROGRAMOVANIE 

Poslednou témou je programovanie, z ktorého ti predstavíme Python, jeden z najpoužívanejší  programovacích jazykov, v ktorom si skúsime naprogramovať vlastný šifrovací algoritmus aj jednoduchú hru. Zoznámime ťa s efektívnym nástrojom na manažovanie kódu Git a priblížime, ako blízko je od matematiky k biológii a ako funguje bioinformatika.

18.5. 2021 – Manažovanie kódu a technickej infraštruktúry: DEVops (Git)
24.5. – 2.6. 2021 Programovanie v Pythone
31.5. 2021 – Keď informatika dekóduje prírodu
10.6.2021 – 24.6.2021 Úvod do programovania
20.7. a 24.8. 2021 Vytvor si vlastnú web aplikáciu v PHP s frameworkom Laravel

 

Tešíme sa na Teba!