arrow

Manažment informačných zdrojov


girl

27.05.2021

17:00

Online

Stredoškoláčky


Informačná gramotnosť sa považuje za jednu z kľúčových kompetencií 21. storočia. Pre efektívne fungovanie človeka v spoločnosti zahltenej a ovládanej informáciami je nevyhnutná.  Na ONLINE Aj Ty v IT Coding Clube sa naučíte využívať jednotlivé typy tradičných a najmä elektronických informačných zdrojov, vyhľadávať, analyzovať, hodnotiť a spracovávať informácie z nich.

 

“Získavať informácie z internetu je ako piť z vodného hydrantu.”Mitchell Kapo

 

☑  Čo sa naučíš?

  • aké informačné zdroje poznáme: primárne, sekundárne, terciárne, elektronické, obrazové (autorské právo)
  • rešerš, vyhľadávanie informácií, kľúčové slová: dotaz, implicitné, rozšírené vyhľadávanie, booleovské stratégie a stratégie vyhľadávania hodnotenia informácií

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú žiadne skúsenosti.

 

☑ Kedy?
Aj Ty v IT Coding Club sa skladá z dvoch na seba nadväzujúcich stretnutí:
vo štvrtok 27. mája 2021, v čase 17:00 – 18:00 hod. 
vo štvrtok 3. júna 2021, v čase 17:00 – 19:00 hod.

 

☑ Kde?
Aj Ty v IT Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registrované účastníčky e-mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala ťa téma tohto ONLINE Aj Ty v IT Coding Clubu?

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budeš potrebovať?
Počítač, stabilné wifi pripojenie a dobrú náladu 🙂

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Silvia Jahnová vyštudovala Katedru knižničnej a informačnej vedy, k informáciám a prácou s nimi má veľmi dobrý vzťah. Tesne po skončení štúdia dostala príležitosť učiť to, čo vyštudovala na strednej škole, kde získala 2 ročnú prax. Keďže sa chcela zdokonaliť, prihlásila sa aj na doplňujúce pedagogické minimum, ktoré tento rok úspešne dokončí. Pracuje ako Account manager v PR agentúre už viac ako 4 roky. Práca s ľuďmi ju baví, rada komunikuje, vysvetľuje a organizuje nielen študentské súťaže.

 

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Bobu: dancova@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation:

 

 

 

 

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na dancova@ajtyvit.sk a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubov práve vy!