Vyhľadať
Close this search box.
blog-mdz

MDŽ: My Diverzitu Žijeme

Nedávno som riešila menší technický problém, pri ktorom som sa pomerne na dlho zasekla. Skúšala som niekoľko návodov, ale nič mi nefungovalo. Viete, čo mi nakoniec pomohlo? Napísať otázku do tímu.

Nevysmiali ma, ani nemali vtipné poznámky, že ako šéfka Aj Ty v IT by som toto naozaj mala vedieť. Obratom mi prišiel postup, ako mám daný problém vyriešiť. Aj s obrázkami a ja som sa hneď cítila lepšie.

DIVERZITA AKO NÁSTROJ A NIE CIEĽ

Takto totiž funguje diverzný tím. Niekto je lepší v technických riešeniach, niekto v prezentáciách. Tí skúsenejší vedia potiahnuť juniorov, tí s viac životnými skúsenosťami zas poradia tým, ktorí sa s niektorou boria po prvý raz. A je jedno, či žijete v Košiciach, Banskej Bystrici, Bratislave alebo v Madride, ste žena alebo muž, detní alebo singel, váš vek začína dvojkou alebo sa už blíži k päťdesiatke.  Diverzný tím vám pomáha lepšie vidieť aj rozumieť, lepšie pracovať.

CHARTA DIVERZITY

O tom, že diverzita je skvelý nástroj a nie cieľ, sa v Aj Ty v IT presviedčame v dennej realite. Aj preto sme sa ako organizácia rozhodli podpísať Chartu diverzity, dobrovoľnú iniciatívu, ktorá slúži na podporu inklúzie a diverzity na pracoviskách. Podpisom Charty sme sa zaviazali vytvárať a udržiavať inkluzívne pracovné prostredie pre našich zamestnancov bez ohľadu na vek, pohlavie, etnicitu, náboženstvo, sexuálnu orientáciu či zdravotné znevýhodnenie.

Mám rada náš tím, cítim sa v ňom bezpečne. Môžem v ňom zdieľať, čo ma trápi,  teší, aj sa smiať na plné hrdo, až mi vidieť mandle.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien vám preto všetkým zo srdca prajem, aby ste aj vy našli váš „D“ tím. Lebo to je presne ten, ktorý vás podrží nad vodou, aj keď príde povodeň…