Vyhľadať
Close this search box.
blog-techlib-ozobot

Nadácia ČSOB: Nový partner našej hardvérovej knižnice TechLib

Zabezpečiť prístup dievčat k IT vzdelávaniu je pre nás v našich aktivitách kľúčové. Sme veľmi radi, že aj vďaka podpore Nadácie ČSOB, nového partnera hardvérovej knižnice TechLib, zabezpečíme dievčatám na celom Slovensku prístup k IT vzdelávaniu bez bariér - geografických i ekonomických.

Niektoré z dievčat zápasia s logistikou, keď sa nemajú ako dostať na naše kurzy, iné zas limituje zlá finančná situácia ich rodiny a nemajú nikoho, kto by im v tom pomohol, podporil a motivoval ich.

Čo je TechLib
Nápad na založenie #TECHLIB vznikol počas jednej rušnej tímovej diskusie, kde sme vášnivo debatovali o spomínaných bariérach. A tak vznikol unikátny nápad založiť technologickú knižnicu TechLib, ktorá by vyplňovala existujúcu medzeru na trhu a zároveň zabezpečovala prístup k hardvéru pre viaceré cieľové skupiny naraz – pre účastníčky našich kurzov, žiačky, učiteľky a učiteľov i zanietených rodičov.

Ako na to?
Funguje to celkom jednoducho a podobne ako klasická knižnica. Najskôr je potrebné sa zaregistrovať, prezrieť si náš katalóg a vybrať si z neho hardvér, ktorý vás zaujíma. Po vyplnení rezervácie, stačí už len počkať na kuriéra z našej partnerskej organizácie Slovak Parcel Service, ktorý zásielku doručí bezpečne i bezplatne k vám domov či do školy alebo na iné určené miesto. Počas celej výpožičnej doby pre vás zároveň zabezpečujeme technickú podporu.

Zlepšenie digitálnych zručností
Vďaka požičanému hardvéru sa môžu učitelia a učiteľky vzdelávať a prinášať tak nový inovatívny obsah na hodiny informatiky. Študentky a študenti môžu hardvér využiť pri tvorbe rôznych súťažných či vedeckých projektov alebo si len tak pre radosť môžu s pomocou rodičov zlepšovať digitálne zručnosti. Rodičia majú skvelú príležitosť vyskúšať, či ich deti práca s požičaným hardvérom baví a následne sa môžu rozhodnúť pre jeho kúpu alebo budú ďalej využívať naše služby.

TechLib je projekt, ktorým pomáhame dievčatám všetkých vekových kategórií preskočiť digitálnu priepasť. Pretože veríme, že každý, bez rozdielov, by mal mať príležitosti učiť sa a spoznávať najnovšie technológie. Bez pomoci našich partnerov – AT&T, Slovak Parcel Service a Zurich Foundation, ku ktorým sa pridala aj ČSOB Nadácia, by sme však o niečom podobnom mohli len odvážne snívať.