Vyhľadať
Close this search box.
BLOG - navysovanie - cien - kurzov

Keď veľké ženy podporujú malé

Prečo sme pristúpili k zvýšeniu cien kurzov pre dospelé ženy

Na našom malom Slovensku sa nám podaril takmer zázrak. Od roku 2017, keď sme ako prví začali s prvými systematickými IT kurzami pre dospelé ženy Women Academies, sme totiž nikdy nezvýšili ich cenu, ktorú sme na začiatku nastavili na 399 €. Stálo za tým naše pevné rozhodnutie odstraňovať prekážky a bariéry na ceste dievčat a žien do IT a k lepším digitálnym zručnostiam. 

 

Kurzovné však už vtedy pokrývalo len základné náklady, ako napríklad manažment kurzov, komunikáciu s účastníčkami, lektormi či platby lektorom. Ako nezisková organizácia netvoríme zisk, nebolo našim cieľom na kurzoch finančne profitovať.

 

Nový obsah aj partneri

Odvtedy sme však do samotných kurzov pridali množstvo obsahu – pôvodne išlo len o  hard-skills, na základe reflexie z praxe sme však postupne pridali aj 14 hodín soft-skillových workshopov, ako si napríklad pripraviť životopis, vyjednávať o plate či vziať kariéru do vlastných rúk, zahrnuli sme tiež mentoring a koučing, profilovanie cez platformu Talk 2 Amy a ďalšie. Naše náklady rástli, ale namiesto toho, aby sme ich premietli do ceny kurzovného, sme aktívne vyhľadávali a oslovovali firemných partnerov, aby nám pomohli zabezpečiť prístup žien ku kvalitnému vzdelávaniu. 

 

Rastieme, no nespúšťame zrak z nášho cieľa

Aj Ty v IT rastie a za všetkým, čo ako organizácia robíme, stojí v súčasnosti už tím 22 ľudí. Aby vám sprostredkoval čo najlepšiu kvalitu, s každým ďalším kurzom a každým ďalším projektom sa viac a viac rozvíja. Pod vplyvom inflácie, ktorá nás v roku 2022 tiež zasiahla, sme však museli začať viac optimalizovať naše procesy a nastavenia. Stále platí, že chceme búrať bariéry, ktoré stoja medzi dievčatami, ženami a IT svetom. Chceme aj naďalej poskytovať bezplatné IT vzdelávanie pre všetky dievčatá od 8 do 19 rokov, bez ohľadu na to, či žijú v Above alebo na Záhorí. Venujeme sa tiež učiteľstvu, aby následne dievčatá na školách podporovali aj oni. Krytie týchto aktivít zabezpečujeme cez rôzne granty a partnerské spolupráce, časť z nich však pokrývame práve z príjmov za kurzy dospelých žien. Doslova tu platí, že veľké ženy pomáhajú malým. V zmenených podmienkach dvojnásobne.

 

Solidarita a vďačnosť

Bez vašej pomoci a bez toho, aby sme navýšili ceny kurzov pre dospelé ženy, by sme sa nemohli venovať našim najmladším dievčatám a stredoškoláčkam tak ako doteraz. Veríme, že nás v našom rozhodnutí podporíte a pochopíte. 

 

Zároveň ďakujeme partnerom, ktorí nám svojou podporou umožňujú prinášať kvalitné vzdelávanie, bez akýchkoľvek bariér. Ďakujeme tiež lektorom, ktorí pre nás lektorujú za nekomerčné sadzby, čím nám pomáhajú vytvárať prostredie, v ktorom sa IT stáva dostupným naozaj pre všetky ženy. A v neposlednej miere ďakujeme všetkým ženám, účastníčkam našich akadémií. Bez vás by svet IT nebol takým pestrým, prívetivým a ústretovým, ako sa ho všetci snažíme vytvoriť.