Vyhľadať
Close this search box.
blog-lenovo

Naše cesty s partnermi

Od jednej aktivity k širokej podpore vzdelávania žien

Mám rada naše spoločné cesty s partnermi. Úprimne. Začneme v nejakom bode, nastavíme si očakávania, možnosti, ciele a vrhneme sa do práce. Skutočnosť, že partner s nami začne pri konkrétnej aktivite a potom s nami pokračuje čoraz väčšími projektami, je pre nás radosť, lebo to znamená, že je spokojný a naša práca mu dáva zmysel.

 

Našu spoluprácu so spoločnosťou Lenovo Slovensko sme začali v rámci programu Spoznaj IT faCOOLty. Prepájame v ňom stredoškoláčky s vysokoškoláčkami a vysokoškolákmi, aby stredoškoláčky mohli na vlastné oči spoznať ako vyzerá študentský život a štúdium na IT fakultách na Slovensku. Práve vďaka podpore od Lenovo sme do projektu pridali aj mentoringovú časť pre vysokoškoláčky, aby popri mentorovaní stredoškoláčok, samé získali podporu od profesionálok priamo z Lenova. To, že program veľmi dobre zafungoval, bolo zrejmé aj z toho, keď nás hneď v nasledujúcom roku oslovilo Lenovo, aby sme naše know-how preniesli na lokálne univerzity v Nemecku a Švajčiarsku. A tak už dva roky pomáhame dievčatám študujúcim IT a príbuzné odbory, aj na Univerzite v Tubingene (DE) a EPFL v Lausanne (Schw) získať motiváciu a podporu pri ich ceste za budúcou kariérou. A je to reálne prvýkrát, kedy sme s našimi aktivitami prekročili hranice Slovenska. 

 

Vzájomná spolupráca sa však ku koncu roka 2023 ešte rozšírila, keď sa Lenovo stalo hlavným partnerom Women academies, zastrešené programom TransforME. Spolu cielime vyškoliť tisícku žien novými IT zručnostiam tak, aby boli pripravené na aktuálne požiadavky trhu práce.

 

Naša cesta s Lenovom, ktorá začala podporou špecifickej aktivity, sa tak rozširuje na poriadne širokú diaľnicu, ktorá vysokou rýchlosťou prináša kvalitné vzdelanie tam, kde je potrebné. 

 

Ďakujeme za dôveru, a tešíme sa na túto jazdu!