Vyhľadať
Close this search box.
UCitelia

AI Skills4Teachers: Revolúcia v školskej informatike

Čo môžete očakávať? Odhalíme tajomstvá výučby umelej inteligencie od A po Z: Kde začať, s akými nástrojmi a ako efektívne učiť.

Vstupujeme do novej éry, kde bude hrať umelá inteligencia dôležitú úlohu v našich pracovných a sčasti aj súkromných životoch. Aj preto sa o to väčšmi tešíme, že vďaka podpore Fondu SK NIC vám môžeme priniesť sériu interaktívnych webinárov zameraných na revolúciu v školskej informatike.  

Krok za krokom v odbornej príprave

Od decembra 2023 do apríla 2024 sa uskutočnia online workshopy rozdelené do troch cyklov, pričom každý z nich bude zahŕňať 5 lekcií s témami týkajúcimi sa umelej inteligencie – od úvodného vysvetlenia, čo to AI je cez základné techniky a aplikácie a ich programovanie až po efektívne včlenenie AI do školskej informatiky. Tento postupný prístup bude popri poskytnutí nástrojov zameraný aj na rozšírenie schopností učiteľov v práci s AI, s cieľom pozitívne ovplyvniť kvalitu a inklúziu žiakov vo výučbe. Učiteľov a učiteľky tiež naučíme trénovať vlastné strojové modely a budeme spolu premýšľať nad otázkami etiky, bezpečnosti a sociálnymi aspektami využívania umelej inteligencie v spoločnosti.

Termíny a registrácie:

13.12.2023 – 10.4.2024 AI Skills4Teachers
14.12. 2023 – 17.4. 2024 – AI Skills4Teachers 
20.12. 2023 – 24.4. 2024 – AI Skills4Teachers


Interaktívna konferencia a diskusia

Zároveň 10. júna 2024 od 16:00 do 19:00 pripravíme online konferenciu, ktorá spojí učiteľov, ktorí absolvovali predchádzajúce workshopy, so siedmimi renomovanými rečníkmi z oblasti umelej inteligencie. Táto udalosť prinesie nové pohľady a inovácie do diskusií.

 

Trvalý rozvoj

Aj po skončení projektu  bude podpora a vzdelávanie pokračovať novými workshopmi, ktoré budú zamerané na najnovšie trendy v oblasti umelej inteligencie. Tento neustály rozvoj umožní pedagogičkám a pedagógom stále sa zdokonaľovať a prispôsobovať sa dynamickému svetu technológií s cieľom vytvárať lepšie vzdelávacie prostredie pre žiakov.

Tento program realizujeme vďaka podpore Fondu SK-NIC.