AI Skills4Teachers

Ponorte sa s nami do fascinujúceho sveta umelej inteligencie.

Ponorte sa s nami do fascinujúceho sveta umelej inteligencie, kde nebudeme len skúmať jej široké aplikačné možnosti v každodennom živote, ale aj spoznáme tajomstvá jej fungovania. Naučíme vás trénovať vlastné strojové modely a budeme spolu premýšľať nad otázkami etiky, bezpečnosti a sociálnych aspektov využívania umelej inteligencie v spoločnosti. Vďaka podpore Fondu SK NIC vám prinášame sériu interaktívnych webinárov zameraných na revolúciu v školskej informatike.

Čo môžete očakávať? Odhalíme tajomstvá výučby umelej inteligencie od A po Z: Kde začať, ako to učiť, s akými nástrojmi to učiť a najmä, ako to učiť efektívne.

Stretneme sa počas na seba nadväzujúcich 5 workshopov, na ktorých spoločne nazrieme do tém:

  • Úvod do AI 
  • Základné techniky a aplikácie AI
  • Programovanie aplikácií s využitím AI (2 workshopy) 
  • AI v školskej informatike

 

Kedy: 

Pondelky: 8.1.2024, 5.2.2024 v čase od 16:00 do 19:00 hod.

Stredy: 13.12. 2023, 13.3.2024, 10.4.2024 v čase od 17:00 do 20:00 hod.

 

Kde:

Školenie bude prebiehať online. Registrovaní účastníci dostanú podrobné informácie mailom.

 

Kontakt:

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte projektovú manažérku Marianu Štefankovú: [email protected]

 

Partner podujatia:

 

Príďte s nami objavovať nové dimenzie výučby informatiky pod vedením Zuzky Tkáčovej.

Zuzana Tkáčová Lektoruje

Vyštudovala umelú inteligenciu a potom pôsobila ako učiteľka informatiky na ZŠ aj SŠ, aj ako učiteľ profesijného rozvoja na bývalom MPC a ako expert pre didaktické inovácie vo vyučovaní informatiky v Národnom projekte IT akadémia - Vzdelávanie pre 21. storočie. V súčasnosti je učiteľkou informatiky a školským digitálnym koordinátorom na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach, kde vediem Ateliér inteligentných a interaktívnych technológií v umení. Je autorkou viacerých metodických publikácií, lektorujem kurzy pre učiteľov informatiky a pracujem aj ako VŠ učiteľ na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. V Aj Ty v IT pôsobí ako metodik pre vzdelávanie učiteľov. V roku 2018 získala ocenenie Učiteľ Slovenska a v aktuálne je nominovaná na ocenenie Slovenka roka v kategórii Vzdelávanie.

Zdieľať