AI Skills4Teachers

Ponorte sa s nami do fascinujúceho sveta umelej inteligencie.

Ponorte sa s nami do fascinujúceho sveta umelej inteligencie, kde nebudeme len skúmať jej široké aplikačné možnosti v každodennom živote, ale aj spoznáme tajomstvá jej fungovania. Naučíme vás trénovať vlastné strojové modely a budeme spolu premýšľať nad otázkami etiky, bezpečnosti a sociálnych aspektov využívania umelej inteligencie v spoločnosti. Vďaka podpore Fondu SK NIC vám prinášame sériu interaktívnych webinárov zameraných na revolúciu v školskej informatike.

Čo môžete očakávať? Odhalíme tajomstvá výučby umelej inteligencie od A po Z: Kde začať, ako to učiť, s akými nástrojmi to učiť a najmä, ako to učiť efektívne.

Stretneme sa počas 5 workshopov, na ktorých spoločne nazrieme do tém:

  • Úvod do AI 
  • Základné techniky a aplikácie AI
  • Programovanie aplikácií s využitím AI (2 workshopy) 
  • AI v školskej informatike

Kde: 

Školenie bude prebiehať online. Registrovaní účastníci dostanú podrobné informácie mailom.

Kontakt: 

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte projektovú manažérku Marianu Štefankovú: [email protected]

Partner podujatia:

Príďte s nami objavovať nové dimenzie výučby informatiky pod vedením Zuzky Tkáčovej.

Zuzana Tkáčová Lektoruje

Vyštudovala umelú inteligenciu a potom pôsobila ako učiteľka informatiky na ZŠ aj SŠ, aj ako učiteľ profesijného rozvoja na bývalom MPC a ako expert pre didaktické inovácie vo vyučovaní informatiky v Národnom projekte IT akadémia - Vzdelávanie pre 21. storočie. V súčasnosti je učiteľkou informatiky a školským digitálnym koordinátorom na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach, kde vediem Ateliér inteligentných a interaktívnych technológií v umení. Je autorkou viacerých metodických publikácií, lektorujem kurzy pre učiteľov informatiky a pracujem aj ako VŠ učiteľ na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. V Aj Ty v IT pôsobí ako metodik pre vzdelávanie učiteľov. V roku 2018 získala ocenenie Učiteľ Slovenska a v aktuálne je nominovaná na ocenenie Slovenka roka v kategórii Vzdelávanie.

Zdieľať