Vyhľadať
Close this search box.
blog-roblox

ROBLOX: novinka v programe pre najmladšie dievčatá

Aj bez predchádzajúcich skúseností s programovaním vás naučíme vytvárať hry v ROBLOX Studiu.

Po zaujímavých príbehoch a vlastných hrách, ktoré si môžu najmladšie dievčatá naprogramovať v jazyku Scratch, prinášame v programe pre ne túto jeseň absolútnu novinku – hraciu platformu ROBLOX. Dievčatá vo veku 10-15 rokov tak už budú môcť využívať platformu nielen na hranie, ale aj na vytvorenie hry podľa vlastných predstáv. A to prostredníctvom rôznych nástrojov ROBLOX Studia a osvojenia si základných pravidiel tvorby hier.

 

Čo je ROBLOX?
ROBLOX je svetová herná platforma, v ktorej hry nevytvárajú vývojári, ale priamo hráči a to pomocou ľahko pochopiteľných developerských nástrojov v spomínanom Roblox Studuo. Hráči môžu vytvárať svoje hry a ponúkať ich ostatným používateľom zadarmo alebo za poplatok. Do hier môže vstupovať viac hráčov a tie najúspešnejšie hrávajú aj desiatky tisíc ľudí naraz. Medzi najpopulárnejšie hry patria napríklad Adopt Me! a Tower of Hell. A ktovie? Možno práve tento kurz im ukáže, ako prepojiť svoju fantáziu s programovaním a posunie ich k úspešnej kariére na poli herného dizajnu.

 

Naživo aj online
Keďže Aj Ty v IT sa dlhodobo usiluje o prekonávanie a elimináciu bariér, popri fyzických kurzoch, ktoré prebiehajú v košickom American Center v Štátnej vedeckej knižnici vďaka podpore Veľvyslanectva USA na Slovensku, sme pripravili aj sériu na seba nadväzujúcich online kurzov na prelome novembra a decembra. Stačí sa zaregistrovať a vytvoriť si s predstihom účet na
www.roblox.com. Všetko ostatné dievčatá naučíme s podporou lektorky Zuzany Sobekovej.