Vyhľadať
Close this search box.
blog-etextiles

Prichádzajú e-textílie

Vyskúšaj si ako prvá, ako sa dá technológia kreatívne prepojiť s módou!

E-textílie sú novým trendom, ktorý si istotne zachytila. No vieš, ako to funguje? Zaujíma ťa, ako je možné, že kabelka sa stlačením mašličky rozbliká, či ako to, že bodky lienky na tričku svietia? Alebo ako zásadný vie byť svietivý nápis na tričku, aby ťa bolo vidieť aj v noci?

My v Aj Ty v IT sa snažíme držať krok s novými trendami, a tak v rámci programu ENTER prinášame fugl nový kurz pre stredoškoláčky, ktorý ti ukáže nielen, ako sa dá vylepšiť obľúbený kúsok zo šatníka, ale aj ako e-textília dokáže pomáhať v reálnom živote. Kurz je určený pre dievčatá vo veku 15-19 rokov bez predchádzajúcej skúsenosti s programovaním.

Prevedieme potrebnými vedomosťami krok za krokom od úplných základov. Predstavíme si jednotlivé komponenty, pomôžeme pri plánovaní celého projektu a s programovaním technológie aj našívaním jednotlivých častí na oblečenie. Hranice fantázie sú neobmedzené, avšak elektronizovať budeme už existujúce veci (tričká, šaty, tašky, čiapky, kabelky), takže kurz šitia módy nepotrebuješ. S pomocou lektorky potrénuješ maximálne jemnú motoriku s ihlou.

Kurz zatiaľ spúšťame skúšobne v Bratislave, plánujeme ho však rozšíriť na celé Slovensko.

Ak ťa kurz zaujal, môžeš sa rovno registrovať: https://ajtyvit.sk/podujatia/elektronicke-textilie-mar2022/
Pre viac informácií kontaktuj projektovú manažérku pre projekt ENTER Lenku Gondoľovú: [email protected].

Dlhodobý e-textiles kurz podporuje Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis

telekom