Vyhľadať
Close this search box.
blog-takeda

TAKEDA: Nový partner Women Academies a programov pre stredoškoláčky

S Takedou sme sa prvýkrát stretli v novembri 2021. O ich príchode na Slovensko bolo už dávnejšie rozhodnuté a spolu sme začali diskutovať o ich predstave diverzity v organizácii. Príjemne nás potešilo početné zastúpenie žien v strategickom tíme, ktorý stál pri založení slovenskej pobočky.

ČO SA NÁM NA TOM PÁČILO?
To, že niekto uvažuje dopredu a tému nedostatku žien v IT má záujem riešiť hneď pri budovaní firmy. Zvyčajne sa problém totiž skôr rieši, málokedy sa vopred myslí na jeho predchádzanie.

Prvé mesiace sme tak intenzívne pracovali s dámami z bostonskej centrály a následne sme diskusiu presunuli na Slovensko k lokálnym zástupcom. Sami sme im sprostredkovali informácie o prístupe k vzdelávaniu dievčat a žien, ako aj množstvo vstupných dát o  ženách v IT sektore na Slovensku.


ČO JE CIEĽOM NAŠEJ SPOLUPRÁCE?

Chceme sa zamerať na podporu vzdelávania dospelých žien a možnosti ich uplatnenia, zároveň však myslíme aj na stredoškoláčky a potrebu motivovať ich a prinášať im inšpiratívne vzory. V posledných dvoch rokoch sme totiž zaznamenali zvýšený záujem o workshopy, kde sa tematicky prepájajú technológie s biológiou. Našou snahou je preto tieto workshopy obohatiť o demonštráciu toho, ako sa teoretické vedomosti dajú využiť v konkrétnych príkladoch z komerčného prostredia. Rovnako nás teší záujem a podpora, ktorú spoločnosť venuje dospelým ženám prostredníctvom našich Women Academies.

Tím Aj Ty v IT vkladá enormné množstvo energie do kvalitných projektov s cieľom zatraktívniť IT prostredie pre dievčatá a ženy. Aj podľa nás sa vnímanie IT oblasti z pohľadu žien na Slovensku musí zmeniť. Ženy musíme povzbudiť, aby sa rozhodli pre technické štúdium a ukázať im, že majú v informatike nezastupiteľné miesto a existuje v nej množstvo pozícii, kde sa vedia plnohodnotne uplatniť. Najnovšia spolupráca je preto pre nás investíciou do budúcnosti,“ zhrnul hlavné dôvody podpory riaditeľ Inovačného centra spoločnosti Takeda Maroš Čuchta.

Program máme teda nastavený komplexne a ja verím, že poteší a podporí všetky naše cieľové skupiny. Takeda sa pridala k našim ďalším partnerom, ktorým záleží na kvalitnom ľudskom potenciáli v oblasti technológií a je pripravená pomôcť ho nájsť, vzdelávať a dať mu príležitosti. Ďakujeme za dôveru!