Vyhľadať
Close this search box.
blog-ideme-online

Petra Kotuliaková: Nová online kapitola v našom živote

Začiatkom marca sme mali parádny rozpis všetkých workshopov, naprieč našimi vekovými skupinami a naprieč Slovenskom. Zo dňa na deň zostal náš kalendár biely, všetky akcie išli do depozitu. Slovíčko online na nás začalo skákať ako veľký výkričník. Už ste ma dávno mali mať! A tak sme začali písať novú kapitolu Aj Ty v IT.

Na online fungovanie nášho tímu sme zvyknuté, pracujeme tak dlho. Sme zvyknuté na behajúce malé deti počas hovorov, niekto občas kojil, niekto cestoval električkou, niekto si práve umyl vlasy. Teraz sa nám okrem malých detí objavujú počas našich „callov“ aj manželia, partneri, rodičia (áno, Boba sa už stará aj o mamu). Veronika zas zahlásila, že všetkým, komu kričia deti, bude priebežne vypínať mikrofón, aby sme sa počuli. A ja som zistila, aký je môj manžel akčný, keď niečo potrebuje – za hodinku sme mali v spálni provizórny stôl, len štyri nohy na starej doske, ale táto záchrana sa ukázala ako nevyhnutná. V počte 5 kusov v domácnosti, s úlohami, online písomkami detí a našimi pracovnými hovormi a poradami, využívame každú miestnosť.

 

Nová situácia si vyžaduje nové riešenia, a tak sa aj my ako organizácia presúvame hlbšie do online sveta. Preklápame naše workshopy, aby sme zostali v spojení s vami aj touto formou. Offline vzdelávanie je pre nás stále dôležité. Svet je však rýchly, technológie ešte rýchlejšie a my vieme, že toto je pre nás veľká príležitosť rozbehnúť sa aj týmto smerom.

 

Vydržte s nami. Možno nám zo začiatku nepôjde všetko podľa predstáv. Možno nám vypadne zvuk, obraz, alebo všetko naraz. Ale iba s vami sa môžeme posúvať a zlepšovať. Tak to berme všetci ako výzvu od života a vymodelujme si to tak, aby nám to vyhovovalo.

 

Ďakujeme!