Vyhľadať
Close this search box.
blog-pc

Podporovateľkou sama sebe

V tomto roku sme pocítili zvýšený záujem o naše akadémie. Na Women Tester Academy (WTA), ktorá má kapacitu 20 účastníčok, sa hlásilo trikrát viac záujemkyň. Na Women Data (WDA) Academy, ktorá má kapacitu 25 účastníčok, sa hlásilo dvakrát viac záujemkyň. Na WDA, ktorá prebieha ako videokurz, sme dokázali tento záujem pokryť a zvýšili sme kapacitu, ale na WTA sme museli robiť výber a bolo nám ťažko, keď sme 40 ženám museli napísať, že v tomto kole na nich nevyšlo.

Aj na DigiWomen sme mali vyšší záujem, než na jeseň 2020. Je zrejmé, že pretrvávajúca pandémia a s ňou spojená ekonomická aj spoločenská kríza mnohé ženy „nakopla“ k tomu, aby hľadali cesty, ako získať nové vedomosti a znalosti a pokúsiť sa o kariérnu zmenu alebo posun.

 

Našou misiou je poskytovať kvalitné vzdelanie a ako občianske združenie sa to pre dospelé ženy snažíme robiť za pomerne nízke ceny, aby bolo dostupné pre čo najviac z nich. Tešia nás preto ďalšie iniciatívy a možnosti, ktoré existujú a chceme ženy povzbudiť, aby siahli aj po nich, či už po absolvovaní našich kurzov alebo popri čakaní na to, kedy otvoríme ďalšie akadémie. A absolvovaním ďalších kurzov si zvyšujete šancu byť prijatá na naše akadémie.

 

Práve Microsoft podporil náš projekt DigiWomen pre ženy na materskej a rodičovskej dovolenke. A globálne Microsoft vytvoril aj výbornú iniciatívu pod názvom Global Skill Initiative. Iniciatíva ponúka kurzy, ktoré pripravia na rôzne pozície – od projektového manažmentu, cez digitálny marketing, dátovú analýzu až po softvérové programovanie. Obsahuje množstvo videokurzov na široký rozsah tém, kurzy majú svoje Q&A, kde je možno nájsť odpovede aj podporu a aj majú kontrolné kvízy. Záujemkyne si môžu urobiť aj certifikáty za zvýhodnenú cenu 15 dolárov (bežná cena je viac ako 100 dolárov).

 

Vieme, že prezenčné kurzy (teraz v online podobe), majú svoje výhody v podobe kontaktu s lektormi/kami a ďalšími účastníčkami a výhodou je určite aj to, že sa v určitý čas musíte niekde pripojiť a odsedieť si tú lekciu. Ale občas sa treba odhodlať a skúsiť v sebe nájsť motiváciu pustiť sa aj do kurzov, kde nás nikto nekontroluje, nehecuje a nepodporuje. Pretože najväčšou podporovateľkou musím byť najmä každá žena sama sebe. Držíme palce.