Vyhľadať
Close this search box.
blog-CC-1

Google grant skončil, Aj Ty v IT Coding Clubs však pokračujú ďalej

Neuveriteľných 1085 dievčat sa v rokoch 2018 - 2019 zúčastnilo aspoň jedného z našich 84 stretnutí Coding Clubs v siedmych slovenských mestách. Projekt sme rozbehli vďaka dvojročnému grantu od firmy Google.org a stal sa pevnou súčasťou našej ponuky vzdelávania pre stredoškoláčky. Preto sme sa rozhodli pokračovať v organizovaní klubov aj naďalej.

Neuveriteľných 1085 dievčat sa v rokoch 2018 – 2019 zúčastnilo aspoň jedného z našich 84 stretnutí Coding Clubs v siedmych slovenských mestách. Projekt sme rozbehli vďaka dvojročnému grantu od firmy Google.org a stal sa pevnou súčasťou našej ponuky vzdelávania pre stredoškoláčky. Preto sme sa rozhodli pokračovať v organizovaní klubov aj naďalej.

 

Pre koho sú Aj Ty v IT Coding Clubs určené?

Aj Ty v IT Coding club je miestom pravidelných stretnutí dievčat vo veku 15 – 19 rokov, ktoré láka svet moderných technológií. Jeho hlavným cieľom je sprostredkovať dievčatám praktické zručnosti a zlešiť ich IT vedomosti, ktoré môžu ďalej zúročovať. Našou ambíciou je tiež motivovať ich k ďalšiemu záujmu o štúdium IT.

 

Ako a kde sa stretnutia Aj Ty v IT Coding Clubs konajú?

Konajú sa paralelne vo viacerých slovenských mestách. V minulom roku sme k Bratislave, Košiciam, Trenčínu, Prešovu a Martinu pridali aj Žilinu a Banskú Bystricu. Aktuálne témy stretnutí nájdete vždy v našich podujatiach.

Ako to funguje?

Každý mesiac sa venujeme inej téme, ktorú si dievčatá osvoja pod vedením skúsených lektorov a lektoriek. Nadobudnuté zručnosti si zároveň otestujú v jednoduchých zadaniach. Od spustenia projektu sme už spolu s dievčatami zostavovali vlastnú domácu sieť, vytvorili vlastnú webstránku, chatbota, rozprávali sa o umelej inteligencii, šifrovali sme a naučili sa pracovať s 2D a 3D tlačiarňami a v neposlednom rade sa naučili základy  počítačovej grafiky.

 

CC

Ako sa môžete prihlásiť?

Na Coding club sa môže prihlásiť stredoškoláčka aj študentka osemročného gymnázia  bezplatne prostredníctvom otvorenej registrácie.
Registrovať sa môžete na viacero klubov zároveň, prekážkou nie je ani to, že z daného mesta nepochádzate. Jediné obmedzenie je kapacitné, preto odporúčame zaregistrovať sa čo najskôr po otvorení registrácií.

 

girl ai