Vyhľadať
Close this search box.
scratchaton-1

Scratchaton už nielen v Bratislave, ale aj v Košiciach

V roku 2022 sme po dvojročnej pandemickej prestávke usporiadali dopoludnie tvorivého programovania pre dievčatá Scratchaton a záujem oň predčil naše očakávania. Pridali sme preto ďalšie mesto a v novembri sa tak môžete tešiť aj na jeho košickú edíciu.

Minulý rok nás záujem o podujatie, ktorý dvojnásobne prevýšil jeho kapacitu, trochu prekvapil, no potešilo nás, že do Bratislavy merali cestu dievčatá s rodičmi až z Košíc, Prešova a ďalších vzdialenejších miest. A tak sme sa rozhodli vycestovať za nimi a usporiadať toto fantastické podujatie bližšie k nim. Tento rok tak budú Scratchatony dva: v Bratislave aj v Košiach.

 

INŠPIRATÍVNE DOPOLUDNIE PRE DIEVČATÁ AJ ICH RODIČOV

Scratchaton je skvelou príležitosťou pre dievčatá, kde môžu vyskúšať blokové programovanie v jazyku Scratch. Počas intenzívneho dopoludnia im pod vedením skúsených mentorov a mentoriek pomôžeme krok za krokom vytvoriť si jednoduchú hru a ukážeme im, že programovanie vie byť aj zábavné. Scratch je na to ideálny, deťom umožňuje postupovať logicky a vytvoriť svoje vlastné hry a aplikácie za pár hodín.

Pre nás je Scratchaton tiež príležitosťou stretnúť sa s ich rodičmi a porozprávať sa s nimi o tom, ako môžu podporiť svoje dcéry v záujme o informačné technológie. Chceme im poskytnúť rady a podporu, aby mohli spoločne podnecovať záujem svojich detí o IT.

SCRATCHATON BRATISLAVA
Vidíme sa  11. novembra 2023 v priestoroch nášho partnera bratislavského podujatia spoločnosti Accenture  v Campus Lab na FEI STU v Bratislave. Viac informácií nájdete tu.

SCRATCHATON KOŠICE
Stretneme sa 25. novembra 2023 v priestoroch Technicom. Na toto podujatie sa môžete zaregistrovať tu.

Tešíme sa na stretnutie s vami!