Vyhľadať
Close this search box.
blog-enter

ENTER hackaton: intenzívny víkend s možnosťou vyrobiť si elektronický módny doplnok

Po minuloročnom úspechu Tech fashion kurzu, prinášame jeho kondenzovanú víkendovú podobu formou hackathonu. Dievčatá čaká programovanie micro:bitu, zapájanie elektrických obvodov aj šitie vodidovu niťou!

ENTER hackathon sme sa rozhodli zorganizovať ako odpoveď na rastúci záujem o náš kurz Tech Fashion. S cieľom rozšíriť a sprístupniť ho čo najväčšiemu počtu dievčat, sme prišli s ideou jeden a pol dňových intenzívnych ENTER hackathonov, v rámci ktorých vytvoríme stredoškoláčkam priestor a príležitosť vyskúšať si projektové plánovanie, blokové programovanie, zapájanie elektrických obvodov aj zostrojenie si vlastného tech fahion doplnku. ENTER hackatony sa uskutočnia v dvoch slovenských mestách – v Košiciach a Bratislave a zúčastniť sa ich bude môcť spolu až 60 stredoškoláčok.

AKO TO BUDE PREBIEHAŤ?
V piatok popoludní čaká na dievčatá štvorhodinový úvod do blokového programovania a práce s micro:bitom a predstavenie projektu, na ktorom budú spoločne pracovať.  Celú sobotu strávia už samotným programovaním, spájaním elektrických obvodov a šitím pod dozorom dostatočného počtu skúsených lektorov, aby každá z dievčat mohla svoj tech fashion výrobok dotiahnuť do zdarného konca. Preto nie je dôležité, či majú programovanie a základy fyziky v malíčku, alebo sa v týchto predmetoch zatiaľ nenašli. Naši lektori im budú pripravení pomôcť s každým krokom.

Na ENTER hackathon je možné sa bezplatne registrovať na nasledujúce termíny:

V tíme sme hľadali spôsob ako osloviť programovaním s micro:bitmi stredoškoláčky. No chceli sme im ponúknuť širišie vedomosti, než len krátky workshop programovania. A tak sme sa rozhodli skĺbiť projektové plánovanie, programovanie, kreativitu, fyziku a jemnú motoriku. Osobne ma najviac zaujalo, aké sú mladé ženy sebavedomé v prezentačných zručnostiach, rýchlo sa učiace, a  zároveň sa  neboja vypýtať si pomoc, ak im niečo nejde, alebo potrebujú poradiť,“ hovorí projektová manažérka projektu ENTER Lenka Krajčíková.

Ešte stále váhate? Pozrite si video z minuloročného Tech Fashion kurzu a inšpirujte sa!

 

PARTNER PROJEKTU