Vyhľadať
Close this search box.
blog-digiwomen2

Máme nový program Digi Women pre ženy na materskej

Stať sa mamou je nádherné a dôležité, je to však náročné po fyzickej i psychickej stránke. Celoživotne. Je to totiž rola, ktorú nejde odložiť alebo na chvíľu niekde zaparkovať. Niekedy je veľmi ťažké zosúladiť ju s inými aspektami života. My prinášame slovenským ženám pomoc, ako ju zladiť a neprísť o kariérne možnosti, v podobe nového projektu.

Na Slovensku ženy ostávajú v na materskej a rodičovskej dovolenke v priemere 26 mesiacov a veľa žien dokonca viac ako 3 roky. Tento čas, ktorý ženy intenzívne trávia so svojimi deťmi a investujú do nich svoju lásku a energiu, má však často negatívny vplyv na ich kariéru, finančnú samostatnosť a zabezpečenie. Len 30 % žien sa po materskej či rodičovskej dovolenke totiž vracia na rovnakú pozíciu, z akej odchádzali.

 

Nie je jednoduché udržať si prehľad a zručnosti, ktoré nepoužívame na dennej báze. V dynamickom svete IT to platí obzvlášť. V spolupráci so spoločnosťou Microsoft preto spúšťame program DigiWoman, prostredníctvom ktorého chceme ženám na materskej a rodičovskej dovolenke (alebo maximálne rok po ich skončení) pomôcť oprášiť alebo naučiť sa digitálne zručnosti a získať predpoklady pre ďalšie vzdelávanie v IT.

 


Kurz má 6 lekcií po 3 hodiny a prebieha pre jednu skupinu účastníčok doobeda a pre druhú poobede online a účastníčky budú mať k dispozícii aj nahrávky lekcií. Na kurze sa účastníčky počas dvoch lekcií budú venovať práci s nástrojmi Office 365 a na štyroch lekciách sa naučia prácu s dátami v nástroji Excel. Pripravujeme aj pokračovanie kurzu s rozšírenými témami digitálnych zručností.

 

Súčasťou kurzu je tiež kariérny workshop zameraný na možnosti kariérneho vzdelávania počas alebo po materskej/rodičovskej dovolenke a poradenstvo k životopisom a pohovorom.

 

Aj súčasná pandemická situácia ukázala, že IT je odolné a flexibilné odvetvie. Zároveň sa kvôli pandémii zrýchľuje digitalizácia a automatizácia v iných sektoroch, čo vedie k úbytku nižšie kvalifikovaných pracovných miest, na ktorých sú častejšie zamestnané práve ženy. Do budúcna to predstavuje pre ženy ďalšie ohrozenie ich finančných a sociálnych istôt.

 

Program DigiWomen je ďalším dielom mozaiky, ktorú skladáme už 8 rokov a ktorou sa snažíme podporiť, aby dievčatá a ženy študovali IT a pracovali v tomto odbore, ktorý im ponúka perspektívnu kariéru, flaxibilný pracovný čas a vyššie finančné ohodnotenie.

 

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si podrobné informácie o kurze.