Vyhľadať
Close this search box.
blog-Nech-zije-internet

Veronika Pizano: Nech žije internet!

Neviem si predstaviť, ako by sme zvládli karanténu bez internetu. Hoci trávim takmer 24 hodín doma, pomáha mi necítiť sa izolovaná. S fyzioterapeutkou napríklad cvičím online. Pridala dokonca aj silové cvičenia, aby naše telá celkom neotupeli. Moje knižné kluby sa tiež stretávajú virtuálne a najnovšie sa tímovo zúčastňujeme online knižných kvízov. Soboty s manželom trávime pri všeobecno-vedomostných online kvízoch, ktoré organizuje partia nadšených ľudí. A uplynulý štvrtok sme dokonca urobili knižno-filmovú diskusiu s Kurníkom, pre ktorý príležitostne píšem. Bez internetu by som toto všetko nemala a hoci by som zrejme o čosi viac času venovala knihám, priateľky a priatelia by mi chýbali.

Úlohy pre syna zo školy by sme možno dostávali poštou alebo telefonicky. Celé učivo by sme s naším prvákom však museli prechádzať len my rodičia a chýbala by mu interakcia so spolužiakmi aj učiteľkami. Neboli sme na to zvyknutí a nabehnúť na výuku bolo ťažké, výborná online komunikácia s učiteľkou nám to však výrazne uľahčila. Aj škôlka nám pomáha zabaviť mladšie deti pravidelným posielaním online videí a pracovných listov. A keď chceme deťom pustiť nejakú rozprávku alebo film, sme radi, že si môžeme vybrať, čo budú pozerať na Netflixe a nemusíme sa spoliehať na to, čo beží práve v televízii. A nie, ani my nie sme v súčasnej situácií screen konzervatívci a deťom sme počas korony povolili aj tablet. Avšak nainštalovali sme im vzdelávacie aplikácie, ktoré ich bavia a učia nové veci, medzi inými aj základy kódovania.

A napokon práca. Keby nebolo internetu, stratila by som zamestnanie, pretože karanténa nám bránila pokračovať v našich bežných kurzoch a workshopoch. Takto sme ich však preklopili do online prostredia a rozbehli v ešte väčšom švungu. Bolo to niečo, o čom sme už nejaký čas uvažovali, avšak pod vplyvom situácie sme do toho museli vhupnúť rýchlo a sme rady, že sa to podarilo.

Aj pri internete však, podobne ako pri známom prísloví o ohni platí, že je dobrý sluha, ale zlý pán. A na to, aby nám mohol dobre slúžiť, je dôležité sa v ňom vedieť aj bezpečne pohybovať. Aby ste mohli využívať všetky benefity internetu bezpečne, zaradili sme do našej stálej ponuky Workshop praktickej bezpečnosti na internete, ktorý vám ponúkame BEZPLATNE.