Vyhľadať
Close this search box.

Alica Freund

Alica sa pre kariéru v IT rozhodla už počas strednej školy. Následne vyštudovala informatiku na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach a už počas posledného semestra trávila väčšinu času v Prahe, kde odvtedy žije a pracuje. V súčasnosti pôsobí ako .NET Developer v spoločnosti Panaxeo.

Daša Mezeyová

Daša vyštudovala Fakultu matematiky, fyziky a informatiky a svoju diplomovú prácu písala z jadrovej fyziky. Už jej prvý pracovný pohovor po vysokej škole ju zaviedol do IT oblasti, ktorej zostala verná celých 25 rokov svojho pracovného života. V súčasnosti pôsobí ako Head of IT Analysis v 365.bank.

Lenka Weiss

Lenka Weiss aktuálne pôsobí pre firmu Cleverlance enterprise solutions, na projekte pre Škodu. Programovanie ju zaujalo už v ôsmom ročníku základnej školy, kedy sa rozhodla navštevovať krúžok zameraný na programovanie. Jej neskoršie štúdium bolo zamerané skôr na matematiku, no programovanie napokon vyhralo. V IT sektore sa jej páči možnosť hľadania a vytvárania riešení či flexibilita práce.

Klaudia Číková

Klaudia pracuje na pozícii vedúcej oddelenia IT Office v spoločnosti Lidl, kde sa venuje témam ako sú digitalizácia, inovácie, softvérový development či IT komunikácia. Jej IT kariéra sa však začala v roku 2019, kedy nastúpila do spoločnosti Lidl ako IT Office Specialist. V tom čase boli jej hlavnou náplňou práce IT controlling, procurement, licence a asset management či contracting.

Petra Zorvanová

Petra momentálne pracuje v spoločnosti RPC, ktorá patrí do skupiny Raiffeisen Bank International, ako Business Continuity Manager v Security tíme. V apríli 2022 dostala a využila pracovnú ponuku, s ktorou ju RPC oslovilo, a po 5 rokoch opustila spoločnosť Lidl, kde sa v roku 2017 začala jej IT kariéra.

Klára Ficková

Prezraď nám niečo o sebe! Pracujem pre Vacuumlabs necelé dva roky. Venujem sa frontendu v Reacte, s celým ekosystémom okolo. Mám však vyštudované mgr. z fyziky. Porozprávaj nám, čo ťa priviedlo k IT? Moja cesta k programovaniu nebola priamočiara. Už od strednej školy som sa pohybovala medzi matematikou, fyzikou a informatikou a venovala sa im […]

Dagmar Ceľuchová Bošanská

Dagmar vyštudovala informačné technológie, mobilné komunikácie a štatistické spracovanie signálov na Viedenskej technickej univerzite, kde následne aj pôsobila vo vedeckom tíme na vývoji simulátorov technológií pre bezdrôtové siete štvrtej generácie. V spoločnostiach Frequentis a Arthur D. Little sa venovala implementáciám komplexných systémov pre armádne letectvo, štátnu správu a zdravotníctvo. V roku 2015 sa rozhodla venovať klientom v tejto sfére na vlastnú päsť a založila firmu Alistiq.

Eva Květonová

Eva vyštudovala odbor matematika – management a po prvotnom vyskúšaní šťastia na pozícii vo finančnom sektore sa napokon dostala do sveta IT ako SAP Support. So SAP-om si doposiaľ prešla rôznymi pozíciami – cez Regional IT Support, Global Application Owner až po súčasnú pozíciu IT ERP Transformation Manager.

Barbara Zuzana Bodnár

Barbara pochádza v malého mesta na východe Slovenska, ale vďaka IT precestovala svet. Vyštudovala Global Business Management na Univerzite v Augsburgu a MIB na Queen`s University v Kanade, venovala sa robotike a umelej inteligencii. Dnes pracuje vo firme Takeda v Bratislave na user-friendly aplikáciách, ktoré zlepšujú efektivitu a dostupnosť liekov. Aj na Slovensku vieme totiž robiť svetové IT.

Jana Trojáková

Jana je absolventkou Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave, kde vyštudovala odbor Kybernetika. Niekoľko rokov pracovala ako Model Based Development Engineer v spoločnosti Honeywell. V súčasnosti sa venuje technickým výpočtom a simuláciám v spoločnosti Humusoft. Jej špecializáciou sú najmä Hardware-in-the-loop simulácie a Rapid control prototyping pomocou nástrojov dSPACE.

Mária Masárová

Mária Masárová študuje posledný rok na VUT v Brne odbor Bioinformatika a biocomputing. Pracuje zároveň ako PHP a JavaScript developer v Trenčianskej IT spoločnosti AP soft v tíme na vývoj výrobných riešení – Manufacturing Enterprise Solutions.

Gabriela Miková

Gabika vyštudovala strategický manažment na Fakulte manažmentu UK v Bratislave. Ešte ako študentka absolvovala pracovnú stáž v Indonézii aj Malajzii. Po skončení štúdia pracovala v menších firmách ako projektová manažérka v rôznych oblastiach – od cestovného ruchu až po vzdelávanie. V súčasnosti pôsobí ako programátorka.

Simona Demová

Simona vyštudovala aplikovanú matematiku a aktuálne pôsobí ako konzultantka v oblasti dátovej analytiky v spoločnosti Deloitte. Voľný čas trávi rada v prírode alebo pri čítaní dobrej knihy – väčšinou psychologického a biznis zamerania.

Katarína Mádelova

Jej cesta do IT bola svojská, no napriek tomu veľmi prirodzená. Po magisterskom štúdiu kulturológie sa postupne posúvala od kultúry smerom k IT, keď sa po práci kultúrnej referentky a divadelnej manažérky zamestnala v medzinárodnej spoločnosti predávajúcej vstupenky Interticket.sk. Od roku 2019 pracuje ako testerka v Tatra banke, kde začala najskôr ako systémová testerka a v súčasnosti pracuje v tíme mobilnej aplikácie.

Zuzana Košutzká

Zuzana Košutzká je lekárka, neurologička a vedkyňa na 2. neurologickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Taktiež je riaditeľka softvérového startupu Neuroconsan.

Marcela Zimová

Marcela Zimová vyštudovala Fakultu Elektrotechniky a informatiky na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, odbor Informačná bezpečnosť. Už počas školy pracovala ako testerka aplikácií. Najviac ju však oslovila téma informačnej bezpečnosti, ktorej sa venuje profesionálne doteraz a školí ju aj ako naša lektorka kurzov pre dospelé ženy.

Soňa Pochybová

Soňa má 36 rokov a pracuje ako Lead Software Developerka pre Národnú Banku Slovenska. Hoci pôvodne vyštudovala fyziku, ako vedecká pracovníčka v Budapešti analyzovala dáta v experimente ALICE na LHC v CERNe. Práve tu začala aj s programovaním a po návrate na Slovensko sa rozhodla ďalej pôsobiť v IT. Pracovne sa Soňa pohybuje hlavne v oblasti financií a jej vášňou sú Python a dátová analýza. Vo voľnom čase rada číta a športuje.

Jana Korcová

Jana pochádza z Bošian a jej cesta do IT viedla cez štúdiá na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. Keďže ju najviac očarila automatizácia a robotika, celkom prirodzene zakotvila v spoločnosti ABB, kde pracuje ako aplikačná inžinierka a ku svojej práci využíva programy MOD300 a automation builder.

Simona Obrtáčová

Simona pracuje ako aplikačná inžinierka pre ABB s.r.o., kde vytvára robotizované pracoviská. Pochádza z malej dediny na Orave a tomu, že vyštudovala pre dievčatá nie celkom typickú Strojnícku fakultu vďačí najmä rodičom, ktorí ju inšpirovali a podporovali.

Viktória Franc

Viktória vyštudovala ekonómiu a financie, dnes však pracuje ako dátová analytička na business intelligence oddelení v ESETe. Už skoro päť rokov sa venuje projektu dátová kvalita, najnovšie aj data governance.

Zuzana Ďuríčková

Čím ste chceli byť, na základnej a strednej škole? Napadlo Vám, že sa v dospelosti budete venovať IT?  Nenapadlo, ale už v štvrtej triede na základnej škole som sa prihlásila do triedy so zameraním na matematiku a prírodovedné predmety a odvtedy sa to so mnou nejako viezlo (smiech). Nikdy ma nebavilo memorovanie poučiek, a tak […]

Barbara Lisá

Čím ste chceli byť na základnej či strednej škole? Napadlo Vám, že sa v dospelosti budete venovať IT? Na základnej škole som snívala, že budem letuškou. Na gymnáziu zase, že budem právničkou. Mala som rada nové výzvy a inklinovala som k spravodlivosti, najmä voči ženám. Bavil ma dejepis, ale aj matematika a chémia. Ako voliteľný […]

Mária Solárová

Vyštudovala teoretickú informatiku na Matematicko-fyzikálnej fakulte UK v Bratislave. Rok a pol žila v Londýne, kde pracovala v Google ako Customer Solutions Engineer, prepájajúc technické znalosti s “people skills”. Po presťahovaní sa naspäť do Bratislavy za rodinou sa pracuje ako developerka vo firme Photoneo, ktorá “učí roboty vidieť”.

Alena Košinárová

Prezraď nám niečo o sebe! Už 4 roky pracujem v bratislavskej pobočke Accenture.  Predtým som pracovala aj v iných spoločnostiach a s rôznymi technológiami. Pôvodom som full-stack developerka, čo znamená, že som robila backend aj frontend development webov. Posledné 3 roky som už prešla čisto na frontend, so zameraním na React, Redux, ES6 a podobne, keďže […]

Olívia Kunertová

Prezraď nám niečo o sebe!  Pochádzam z Piešťan, kde som chodila na základnú a strednú školu. A keďže s matematikou, fyzikou a informatikou som nemala žiaden problém a tieto predmety ma bavili, tak som sa rozhodla ísť študovať na Fakultu matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Vyštudovala som odbor teoretická informatika. Počas štúdia […]

Barbora Svobodová

Prezraď nám niečo o sebe!  Ahojte, som Baya, mám 24 rokov, pochádzam z Košíc a momentálne žijem v Maďarsku s manželom a 4 psami z útulku. Pracujem ako symfony developerka a manažérka divízie pre krátkodobé projekty v našej vlastnej firme LUBAS solutions. Na strednej škole som študovala veterinu, zvieratám som aj venovala dobrý kus svojho života […]

Zuzana Konečná

Prezraď nám niečo o sebe!  Pracujem už vyše 10 rokov v spoločnosti Accenture, v oblasti systémovej integrácie. Toho času som na materskej dovolenke s našim prvým bábom. Študovala som na Fakulte Managementu Univerzity Komenského, odbor Strategický management. Porozprávaj nám, čo ťa priviedlo k IT? K IT som sa dostala v podstate náhodou. V rámci  prípravy mojej […]

Zuzana Bašovská

Prezraď nám niečo o sebe! Pochádzam z okolia Trnavy, mám bakalára v odbore Hospodárska informatika na Ekonomickej univerzite v Bratislave a momentálne študujem na inžinierskom stupni automatizáciu na MTF STU v Trnave. Popri tom pracujem v spoločnosti Data View v Trnave ako programátorka. Podieľam sa na vývoji aplikácie Analyso, ktorá poskytuje Business Intelligence riešenia na spracovanie […]

Anna Orlovská

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vám, že sa v dospelosti budete venovať IT?  Ani vo sne by mi nenapadlo, že sa niekedy v živote budem venovať IT. Ja sa dokonca nepovažujem ani za veľmi technického človeka. Ale jak sa hovorí, kde sa chce, tam sa dá. Som ten typ, ktorý sa učí […]

Janka Kováčiková

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vám, že sa v dospelosti budete venovať IT?  Chcela som byť psychologička, pretože ma vždy zaujímalo správanie ľudí. Všetci vidíme, ako sa niekto správa, ale čo sa mu deje v hlave naozaj, je už záhada. Čím dlhšie pracujem v IT, tým viac si myslím, že tieto dve oblasti […]

Pavlína Zábojníková Arvayová

V súčasnosti pracuje ako programová manažérka pre slovenskú firmu Goldmann systems a.s., ktorá dodáva IT riešenia hlavne v bankovníctve. Konkrétne venuje vývoju mobilnej banky.

Monika Sanyová

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vás, že sa v dospelosti budete venovať IT? Prišlo to nejak postupne. Pamätám sa, že ešte na základnej škole som sa túžila stať speváčkou. Zároveň ma však od malička bavila matematika a možno aj vďaka mojím dvom starším bratom som už na strednej uvažovala skôr […]

Michaela Kočiová

Miška Kočiová je User Experience dizajnérka, podľa ktorej je dobrý dizajn založený na potrebách ľudí, ako aj potrebách biznisu. Od roku 2011 pracovala v UX štúdiu Lighting Beetle. Po čase vymenila prácu pre klientov za produkt. V súčasnosti pôsobí v Sygicu na pozícii Head of Design a spolu s tímom pracuje na vylepšovaní zážitku pri používaní Sygic GPS navigácie. Design je podľa Mišky témou, ktorú má zmysel podporovať a vzdelávať v nej. A to je aj jedným z dôvodov, prečo spolu s kolegami založila Slovenskú User Experience Asociáciu (SUXA). Angažuje sa aj v programe Butterfly Effect.

Katarína Snopčoková

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vás, že sa v dospelosti budete venovať IT? Asi nenapadlo. Keď som bola malá, nevedela som presne, čím by som chcela byť (ak nepočítam moju túžbu stať sa profesionálnou plavkyňou). Na vysokej škole som stretla viacero ľudí, ktorí mali od začiatku vyprofilovaný pohľad na to, […]

Janka Klobušiaková

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vás, že sa v dospelosti budete venovať IT? Na základnej škole som určite neuvažovala nad tým, že v dospelosti budem pracovať v IT. Pamätám si, že som chcela mať kvetinárstvo alebo lekáreň. K počítačom som síce mala vždy blízko, ale ak sa neráta hranie počítačových […]

Alexandra Cisárová

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vás, že sa v dospelosti budete venovať IT? Počas základnej školy som hrala na klavíri a v tom období padol návrh, aby som v tom pokračovala ďalej na konzervatóriu. Začala som sa na to pripravovať, ale uvedomila som si, že tam by mi chýbala matematika a […]

Beáta Sýkorová

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vás, že sa v dospelosti budete venovať IT? Už na základnej škole som vedela, že sa chcem venovať matematike. Veľmi ma bavilo riešiť matematické problémy a navštevovala som rôzne matematické krúžky a súťaže. Mala som vyhliadnutých niekoľko povolaní, no žiadne z nich sa netýkalo IT. Aká bola Vaša cesta […]

Alexandra Janiak

Čím ste chceli byť na základnej či strednej škole? Napadlo Vás, že sa v dospelosti budete venovať IT?  Už na základnej škole som mala miernu odchýlku od štandardu – najviac ma totiž bavila okrem angličtiny práve matematika a neskôr fyzika. Na druhom stupni som mala obrovské šťastie, že nás, ako výberovú matematickú triedu, učila neuveriteľne […]

Petra Závadská

Petra Závadská pochádza z Košíc, kde aj žije a pracuje. S IT svetom je v kontakte od škôlky a ako sama hovorí, je to láska na celý život. Vyštudovala informatiku na Technickej univerzite v Košiciach, popri štúdiu pracovala ako testerka mobilných aplikácií, pri ktorých aj ostala – ako programátorka. Jej hlavnou doménou je Android. Vo voľnom čase pozerá seriály, dokumenty a číta knihy (fantasy, horor, sci-fi,…). Po rokoch tiež znovuobjavila čaro prírody, kde má človek možnosť vypnúť.

Hana Uhrin

Hana Uhrin má drive, entuziazmus, nápady a prináša ľuďom úsmev. Hneď ako doštudovala matematiku na FMFI UK, začala robiť v IT, ktorému sa venuje už 11 rokov. Aktuálne vedie oddelenie Customer Supportu vo firme PREFIS. Pravidelne chodí do “činkárne” a zaujíma sa o zdravý životný štýl, ktorý podľa nej k cvičeniu neodmysliteľne patrí. Okrem IT a fitness, má v merku ešte vlastnú značku luxusných kabeliek. Tvrdí, že keď niekto naozaj chce, tak všetko sa dá.

Eva Dériková

Eva Dériková žije v Považskej Bystrici a pracuje pre výrobnú firmu PSL, a.s. ako programátorka už 16-ty rok. Jej práca v systéme SAP, ktorý firma používa, je zameraná na podporu oddelení predaja, personalistiky, financií, majetku, vytváranie a údržbu neštandardných reportov a formulárov. Rada spoznáva nové miesta, prečíta si dobrú knihu alebo pozrie dobrý film.

Zuzana Grešlíková

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vás, že sa v dospelosti budete venovať IT?  Ani náhodou :), snívala som o práci módnej dizajnérky či architektky a ani vo sne by ma nenapadlo, že skončím ako „ITčkárka“. Aká bola Vaša cesta do sveta IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol […]

Marína Schiffer

Marína Schiffer je konateľkou divízie systémov vybavenia cestujúcich (Fare Collection Systems) v Scheidt & Bachmann Slovensko v Žiline. Začínala s Visual Basic, C/C++ a trochu aj s JAVA, no aktuálne sa naplno venuje manažovaniu. Hovorí, že u nich vo firme sú najlepší scrum mastri ženy. V rozhovore prezradila dôvody, prečo tomu tak je.

Veronika Fedorková

Mám aspoň motiváciu ďalej na sebe pracovať, hovorí účastníčka kurzu IT. Na pracovnom trhu je nielen výrazný nedostatok špecialistov v oblasti informačných technológií (IT), ale väčšinu z nich stále tvoria muži. Možnosťou, ako to riešiť, je preškolenie. Organizácia Aj Ty v IT preto pripravuje odborné kurzy Women Tester Academy, ktoré ženám pomáhajú získať vedomosti a […]

Michaela Bačíková

Ing. Michaela Bačíková, PhD. je odbornou asistentkou a vedúcou Laboratória informačných systémov na Katedre počítačov a informatiky. Vo výskume a výučbe sa primárne venuje UX, interakcii človek-počítač, programovacím jazykom a technológiám. Je nadšenkyňou technologických noviniek a popri práci sa venuje dizajnu a vývoju a je tiež lektorkou IT kurzov a akadémii v rôznych IT spoločnostiach.

Lenka Hlinková

Lenka Hlinková pracuje v IT už vyše desať rokov, z toho posledných sedem ako projektová manažérka pre vývoj softvéru. Dva roky pracovala v Londýne ako Digital Project Manager na projektoch pre sieť nákupných centier Westfield a Audi UK. Aktívne motivuje dievčatá a ženy na vstup do IT sektora.

Iveta Tonhauserová

Iveta Tonhauserová je z Košíc a pracuje ako programátorka. Roky po škole (FEI TU) sa venovala hlavne vývoju v jazyku Java, posledné tri roky sa však zameriava predovšetkým na vývoj webov a front-end. Vo voľnom čase sa venuje svojim dvom psíkom a keďže je veľmi zvedavá, aj neustálemu spoznávaniu a skúšaniu nových vecí, cudzím jazykom a vytváraniu pro bono webov pre rôzne neziskovky, kde sa pre zmenu dostávam aj ku grafike.

Eva Marková

Čím ste chceli byť, na základnej či strednej škole? Napadlo Vás, že sa v dospelosti budete venovať IT? Chcela som byť všeličím, zaujímalo ma množstvo vecí. Spomínam si, že som sa zúčastňovala súťaží v biológii, kreslení, speve, geografii, ruskom jazyku, športovej streľbe, aj nejaká matematická tam myslím bola. Postupne som zisťovala, čo mi ide lepšie […]

Dominika Hurajtová

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Od škôlky som chodila do umeleckej školy a popri tom som sa časom začala venovať fotografovaniu a úprave fotografií. To ma zavialo na technickú strednú školu, kde som študovala grafiku digitálnych médií a neskôr na Technickú Univerzitu v Košiciach, kde […]

Lucia Benedikovičová

„S IT alebo programovaním nechcem mať nikdy nič spoločné.“ Keď som sa prihlásila na Ekonomickú univerzitu v Bratislave, fakultu Hospodárskej Informatiky, bolo to najmä kvôli mojej ambícii byť audítorkou. Počas školy som ale prišla na to, že nechcem byť celé dni zahltená číslami a najnovšími vydaniami daňových zákonov či hľadať, prečo výkazy nesedia o pár […]

Veronika Danillová

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Neštudovala som IT. V čase keď som sa rozhodovala pre vysokú školu, mala som podanú prihlášku na 5 rôznych škôl, pretože som vtedy nemala vôbec jasno, čo vlastne chcem študovať a robiť po ukončení štúdia. Nakoniec som vyštudovala Medzinárodný obchod […]

Katarína Voskárová

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Keď som sa počas strednej školy rozhodovala, kam budú po maturite smerovať moje kroky, naskytla sa mi príležitosť letnej brigády v jednej IT firme v Nemecku a veľmi sa mi to zapáčilo. Tak som to vyskúšala aj o rok, v […]

Alena Kanabová

Po absolvovaní štúdia zahraničného obchodu na Ekonomickej univerzite v Bratislave (1997) som začala pracovať pre Andersen Consulting (neskôr Accenture), kde pracujem dodnes. Podieľala som sa ako konzultant alebo manažér na rôznych projektoch systémovej integrácie (implementácie integrovaných ekonomických systémov, fakturačných a CRM systémov) v oblasti telekomunikácii, utilít a bankovníctva a projektoch strategicko-poradenských v oblastiach financií, CRM a IT.

Jana Melušová

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Nie. Neštudovala som IT ani nič podobné. Chodila som na Filozofickú fakultu UK. Môj pôvodný zámer bol ostať na akademickej pôde a venovať sa ďalej vedeckej činnosti, učiť, prípadne robiť projekty pre nejakú neziskovku. Postupne som sa však začala profilovať […]

Michaela Lacko-Vrabcová

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? IT som študovala iba veľmi okrajovo, v zmysle niekoľkých voliteľných predmetov na škole. Dlhé roky pre mňa IT bola skôr španielska dedina (niekedy mám taký pocit ešte aj dnes :D) Konkrétne oblasť, ktorej sa momentálne venujem ma zaujala na jednej […]

Simona Galková

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Ako bakalára som študovala ekonomickú a finančnú matematiku na bratislavskom Matfyze, potom som pokračovala magisterským štúdiom matematiky a ekonómie na Kodanskej Univerzite v Dánsku. K technológiám ma to ťahalo od malička, s počítačom som si začala tykať pomerne skoro, stále […]

Mária Šándorová

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Dalo by sa povedať, že IT mám v génoch z ockovej strany. Poriadny ITčkár bol ale od malička môj brat, takže ja som bola skôr mladšia sestra v štýle „keď si robí web stránku môj brat, chcem aj ja“. Takýto […]

Kristína Hašuľová

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Neštudovala som IT, viacmenej sa dá povedať, že ma k nemu priviedol život. Hoci doma sme mali počítač v podstate od kedy si pamätám a hrávali sme na ňom s bratom spolu hry, nikdy to nebol môj preferovaný spôsob trávenia […]

Jana Vargová

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Vyštudovala som Francúzsky jazyk a ani vo sne by ma vtedy napadlo, že sa v budúcnosti poberiem týmto smerom. K business intelligence ma nejak postupne a nenápadne priviedla práca. V predchádzajúcej práci som pracovala ako Reporting Specialist a keďže bola […]

Mária Kaličáková

Kybernetická bezpečnosť v tíme piatich žien Obrovským motorom je pre mňa práve môj tím žien, ktoré naozaj vedia makať na spoločnej veci a zároveň neustále zlepšovať seba a svet naokolo, vrátane svojej práce a výsledkov. Goal oriented, creative and passionate, to sú pre nás v tíme dôležité kritéria.Plávať vo vodách kybernetickej bezpečnosti začala v roku […]

Katarína Močarníková

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? V mladosti som k IT nemala vzťah, i keď otec je ITčkar. Prvýkrát som sa s programovaním stretla na strednej škole a vtedy som si povedala, že nechápem, ako to niekoho môže baviť. V štúdiu som pokračovala na MatFyze, odbor […]

Veronika Slamková

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? K technológiám ma viedli už od detstva. Môj otec je profesorom na Katedre informatiky, takže sme počítač, či iné moderné technológie mali doma medzi prvými. Môj brat sa tiež profesionálne venuje informačným technológiám. Mala som dobrý základ, čo sa týka […]

Zuzana Šindler

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život? Študovala som environmentalistiku a chémiu na Prírodovedeckej Fakulte Univerzity Komenského, avšak témou mojej diplomovej práce bolo dištančné vzdelávanie, dnes viac známe ako e-learning. Až po ukončení štúdia som začala pracovať v IBM a od spravovania dát som sa prepracovala ku […]

Katarína Mádelová

Katka dokázala pri svojej práci spojiť lásku ku kultúre s technológiami, v ktorých dokáže využiť svoju schopnosť analytického a systematického myslenia. Do sveta technológií nazrela už ako 10 – 12 ročná, keď si riešila káblové prepájania rôzneho domáceho hardwaru, či opravila videoprehrávač. Dnes pracuje pre nadnárodnú spoločnosť v oblasti ticketingu.

Stanislava Vrbická

K práci v IT sektore som sa dostala vďaka svojej láske k jazykom a odvahe skúsiť zdanlivo nedosiahnuteľné. Po štúdiu odboru Personálny manažment na Ekonomickej univerzite by asi málokto uhádol, že sa so mňa stane odborník na testovanie software. Čo to v praxi znamená? Všetci dobre poznáme situácie, kedy si chceme zarezervovať hodinu jogy, ale […]

Nora Butvinová

Nora píše v Pixel Federation texty do hry Seaport, jej funkcia má krásny názov Game Designer.

Táňa Zacharovská

Sochárka, ktorá sa k IT dostala programovaním interaktívnych sôch a inštalácií. Táňa pracuje v Pixel Federation ako 2D a 3D grafička a popri tom dizajnuje vlastnú vzdelávaciu hru. Wow.

Ivana Olekšáková

Naša ďalšia „pixeláčka“ je originál statička. K programovaniu ju to však ťahalo od detstva. V Pixel Federation pôsobí ako Quality assurance.

Júlia Gajdošová

Pod animáciami, ktoré poznáte z projektu Morning Men od Pixel Federation, je podpísaná Julka. Jej oficiálna funkcia je CG Artist.

Csilla Rafajová

Csilla pracuje ako v Pixel Federation ako Data engineer a celé dni sa hrá s číslami. No nie je to pekný život? 🙂

Lenka Mezeiová, Petra Adámeková

Lenka Mezeiová sa celé dni sa hrá s Trainstation dátami 🙂 Pôsobí ako Game Analytics. Petra Adámeková, Producer Emporea, riadi „killer team“, ktorý vytvára mid-core fantasy hru Emporea. Zoznámte sa s dievčatami z Pixel Federation.

Ivana Molnárová

Ivanu pozná Slovensko hlavne ako hlavu úspešného slovenského portálu Profesia.sk. Viete, že vyštudovala MAT-FYZ? 🙂

Dita Prikrylová

Dita je zakladateľka projektu Czechitas, ktorý podobne ako Aj Ty v IT na Slovensku, získava do IT oblasti nové ženské tváre.

Ivana Kuriščáková

Na strednej som si vedela akurát vytvoriť e-mailové chatové konto. Na Univerzite Mateja Bela som počas štúdia (Financie, bankovníctvo a investovanie) získala poznatky o informačných a databázových systémoch. Po škole som najprv pracovala a podnikala v oblasti obchodu a zákaznického servisu. Až o pár rokov neskôr a vlastne náhodou (organizačné zmeny v práci) som sa […]

Mária Virčíková

„Chcem byť pri vzniku úplne nových vecí. Preto je umelá inteligencia a s ňou spojené IT pre mňa vzrušujúce. Nevenujem sa len robotom. Ale mám v rukách nástroj, ktorým môžem realizovať svoje sny“, hovorí úspešná vedkyňa Mária Virčíková z Technickej Univerzity v Košiciach. Nesedí celé dni za počítačom. Ani sa nehrá s robotmi. Navrhuje, ako […]

Alžbeta Ivanovičová

„Chcela som rozbehnúť elektronický obchod. Môj šéf mi ale povedal, že na to nemám. Bola som „len asistentkou“. Šport ma však naučil nevzdávať sa. Začala som makať. Študovala som knihy, články na internete. Chcela som dokázať aj jemu, že sa mýlil. Z asistentky som sa preklikla na CEO vlastnej firmy“, hovorí úspešná IT manažérka Alžbeta […]

Ivana Bohunická

Matematika bola pre mňa vždy predmet na prvom mieste. K nej som hľadala do páru druhý predmet, ktorý by bol praktický, pretože som nechcela ostať iba pri teoretickom počítaní príkladov. Mojou voľbou bola preto informatika. Výber FIIT STU bol potom jednoduchý. Štúdium ma prekvapilo, pretože som nevedela do čoho idem (v tom čase mentoring neexistoval). […]

Mária Tvarožková (Pohronská)

Popri štúdiu na FIIT STU sa mi postupne začali otvárať oči, čo všetko sa za pojmom „informatika“ skrýva, a zároveň som začala oči otvárať aj sama od údivu, aké nekonečné sú možnosti pracovnej sebarealizácie takého informatika/informatičky. K štúdiu informatiky som sa dostala cez dlhé interné výberové konanie, na ktorú školu podám prihlášku (lebo predsa len, […]

Zuzana Plšková

Prvý stupeň základnej školy som absolvovala v takej “dedinskej” škole. Aspoň moja mama ju za takú považovala. Napriek námietkam mojej vtedajšej triednej učiteľky, že to nezvládnem, som na druhý stupeň prestúpila do školy s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov. So školou som nemala najmenšie problémy a matematika ma veľmi bavila. V poslednom ročníku sme […]

Zuzana Číková

Ja a „ITčko“? Je síce pravda, že ako malá som občas lepila lietadielká, hrala počítačové hry a ešte aj na strednej škole som mala radšej skôr prírodovedné predmety, ale to, že mojím povolaním bude IT… Študovala som na frankofónnom bilingválnom gymnáziu, chcela som zúročiť aj moju záľubu v cudzích jazykoch a znalosti, ktoré som už […]

Beata Lacíková

Sú ľudia, ktorí si veľmi skoro vyberú svoje budúce poslanie a za týmto cieľom idú systematicky celý život. Ja k nim nepatrím. Závidela som kamarátkam, ktoré presne vedeli čo chcú v budúcnosti robiť a seriózne sa na to pripravovali. Čo som ako dieťa pokladala skoro za tragédiu sa v budúcnosti ukázalo ako jedna z mojich […]

Erika Mizerová

Do IT sveta som prišla viac-menej náhodou a inú prácu si teraz už ani neviem predstaviť. Od malička som sa zaujímala o veci okolo mňa, stále som sa vypytovala, prečo je toto takto, ako funguje tamto, všetko som sa chcela naučiť a všetkému som chcela rozumieť. Na základnej škole som mala obľúbené predmety matematiku a […]

Jana Senková

Už od malička som sa javila ako technický typ, moji rovesníci sa hrávali s autíčkami a bábikami a ja som sa zabávala so všetkými možnými technickými vymoženosťami, čo počas môjho detstva existovali. Veľa času som trávila pri mojom dedkovi a zatĺkala som klince do všetkého aj do toho čo nebolo treba, ale bavilo ma to. […]

Martina Ivaničová

Volám sa Martina Ivaničová a pracujem v IT spoločnosti Tempest. Pred trinástimi rokmi, keď som sa rozhodovala pre vysokú školu, som k počítačom sotva „pričuchla“ a preto štúdium informatiky bolo pre mňa čosi nepredstaviteľné. Vedela som však, že ma to ťahá podobným smerom – k matematike a fyzike a preto som sa odhodlala na štúdium […]

Alena Kovárová

Na strednú školu som chodila na Gamču v Bratislave. Som odkojená na matematike, ktorá ma už vtedy veľmi bavila a tak bola pre mňa jednoznačná voľba ísť po strednej na matfyz (Matematicko-fyzikálnu fakultu UK). Chcela som ísť do Prahy, ale rodičia sa o mňa báli, tak som začala (aj skončila) štúdium tu v Bratislave. Kedže […]

Monika Kozáková

Vždy som túžila stať sa krajčírkou. Moja teta bola krajčírka, ale ona ma vždy presviedčala, že je lepšie mať šitie ako hobby, nie ako prácu. Dala som na jej slová a kedže technické predmety mi nerobili problém, moje štúdium sa rozbehlo iným smerom. Nie som konfliktný typ, som skôr introvert, aj keď zoznamovanie sa s […]

Valéria Harvanová

Na gymnáziu na seminári z informatiky sa ma učiteľ spýtal, na ktorú VŠ chcem ísť. Spomenul mi FIIT. No a zhodou niekoľkých ďalších okolností sa stalo, že som tu a študujem odbor počítačové inžinierstvo :). Rozhodne som sem nešla kvôli tomu, že by som sa od detstva venovala programovaniu, alebo že by som si namiesto […]