Vyhľadať
Close this search box.

Ženy v IT

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život?

Nie. Neštudovala som IT ani nič podobné. Chodila som na Filozofickú fakultu UK. Môj pôvodný zámer bol ostať na akademickej pôde a venovať sa ďalej vedeckej činnosti, učiť, prípadne robiť projekty pre nejakú neziskovku. Postupne som sa však začala profilovať iným smerom a začal ma viac zaujímať projektový manažment. Počas školy som pracovala na polovičný úväzok vo vydavateľstve IT literatúry, ale po skončení školy bolo načase pohnúť sa ďalej. Kamarát mi navrhol, že mám skúsiť Accenture. Ak mám byť úprimná, vtedy som o IT nevedela takmer nič. Povedala som si prečo nie, veď vyskúšam – napísala som si životopis a poslala. Prešla som cez všetky kolá pohovorov, a takto som sa pred takmer 7 rokmi dostala do sveta IT – dalo by sa povedať, že úplnou náhodou.

Čomu sa v práci venujete?

Začala som ako PMO (Program Management Office), čo je podpora projektového manažmentu. Išla som od nuly, keďže som nemala žiadne relevantné skúsenosti. Učila som sa nastavovať procesy projektov, reporting, postupne napísala svoje prvé selecty v SQL aby som upravila reporty podľa potrieb projektu a pod., až som sa vypracovala do líderskej role.

Aktuálne sa už vyše roka venujem servis manažmentu pre projekty, ktoré pracujú s Microsoft technológiami (ako napr. Dynamics 365) a od januára 2018 som prebrala ďalšiu novú rolu ako Solution Architect.

Oblasť IT považujem za naozaj úžasne dynamickú, pretože sa stále mám kam posúvať a rásť. Nie je čas stagnovať – baví ma učiť sa nové veci. Sledujeme nové trendy a technológie. A vždy som mala som možnosť výberu – či pôjdem technickým smerom (vyskúšala som si čiastočne aj testing) alebo smerom projektového manažmentu, ktorý ma vždy lákal viac.

Sú nejaké veci, ktoré vás vedia v práci nahnevať?:)

Samozrejme. V každej práci sú dobré dni a sú aj tie zlé. Tomu sa nevyhneme nikde. Keby som sa však mala 7 rokov hnevať, už by som v IT nepracovala