Vyhľadať
Close this search box.

Ženy v IT

„Chcela som rozbehnúť elektronický obchod. Môj šéf mi ale povedal, že na to nemám. Bola som „len asistentkou“. Šport ma však naučil nevzdávať sa. Začala som makať. Študovala som knihy, články na internete. Chcela som dokázať aj jemu, že sa mýlil. Z asistentky som sa preklikla na CEO vlastnej firmy“, hovorí úspešná IT manažérka Alžbeta Ivanovičová.

Betka si dala poriadny reset. Odišla od šéfa. Najprv skúsila školu. Zlákala ju FH Burgenland so špecializáciou International Business Relations. Ani to však nebolo ono. Po prvom roku si povedala, že čas, ktorý ušetrí, investuje priamo do praktických zručností. Skúšala ďalej. Začala sa zaujímať o slovíčka ako E-commerce, SEO, či inbound marketing. Okrem toho pochopila význam projektového manažmentu v IT.

„Z HTML a CSS viem dnes dosť na to, aby ma rešpektovali aj programátori. Mám rada WordPress a som v doma v agilnom projektovom riadení. Kanban je top. Zvládam pripraviť také wireframy v Axure, že nikto nespozná, že to nie je „živá stránka“. Na dennej báze pracujem s Google Analytics, GTM a Excelom kvôli analýze dát – toto všetko sú veci, ktoré ma od programátorov odlišujú.“

Betka riadi už tretí rok kompletný životný cyklus portálu Profesia.sk. Manažuje všetko od nápadu cez nasadenie do ostrej prevádzky, až po sledovanie KPI (výkonnosť podniku). Aby všetko fungovalo tak, ako má. Od IT by sa nevzdialila už ani na krok.

„Dôvodov, prečo som sa v IT našla, je viacero. Ale asi najviac mi vyhovuje dynamika. Nové technológie a trendy, okamžite merateľné výsledky všetkých zmien, ktoré urobíte, ba i globálna konkurencia – toto všetko sú dôvody, prečo je IT moja srdcovka. Bonusom je, že ma musí počúvať 10 chlapov – programátorov.“

autor: Ľudmila Jančigová