Vyhľadať
Close this search box.

Ženy v IT

K práci v IT sektore som sa dostala vďaka svojej láske k jazykom a odvahe skúsiť zdanlivo nedosiahnuteľné. Po štúdiu odboru Personálny manažment na Ekonomickej univerzite by asi málokto uhádol, že sa so mňa stane odborník na testovanie software. Čo to v praxi znamená? Všetci dobre poznáme situácie, kedy si chceme zarezervovať hodinu jogy, ale zhodou náhod je naše priezvisko príliš dlhé, aby sa zmestilo do príslušného poľa a ulica, kde bývame, nie je v zozname, lebo vznikla len nedávno. Keď v si v zúfalstve skrátime meno a vymyslíme bydlisko, systém rezerváciu nespracuje a na obrazovke sa objaví nám nič nehovoriace chybové hlásenie.

V našom tíme sa snažíme nachádzať, nahlasovať a dbať o odstraňovanie podobných a aj mnohých iných chýb, ktoré znemožňujú, znepríjemňujú alebo spomaľujú prácu koncových užívateľov so širokým spektrom systémov a aplikácií. Je to práca hlavne o komunikácii medzi vývojármi, testermi, konzultantmi, používateľmi a projektovým vedením často v časovom strese. A to je presne to, čo ma najviac baví. Hľadanie riešení komplikovaných situácii, kde je potrebné zohľadniť názory viacerých strán a nájsť kompromis, ktorý je akceptovateľný. Cieľom tohto úsilia je spokojný užívateľ a dobre a spoľahlivo slúžiaci software.

Keď sa k zaujímavej a napĺňajúcej práci pridá dostatok času a energie na rodinný život a koníčky, hŕstka skvelých priateľov a pár snov, ktoré človeka motivujú ísť v pred, vznikne z toho šťastný a spokojný život. Čo viac si môžem želať?