Vyhľadať
Close this search box.

Ženy v IT

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život?

Vyštudovala som Francúzsky jazyk a ani vo sne by ma vtedy napadlo, že sa v budúcnosti poberiem týmto smerom. K business intelligence ma nejak postupne a nenápadne priviedla práca. V predchádzajúcej práci som pracovala ako Reporting Specialist a keďže bola potreba aby niekto prebral design v riešení Qlik, bola som na túto úlohu nominovaná. Tam som zistila, že je to vlastne super a vidím v tom svoju budúcnosť. Chcela som sa na sto percent zamerať na Qlik a tak som odišla do EMARKU.

Čomu sa v práci venujete?

Pracujem ako BI Specialist s Qlik technológiami a mojou hlavnou náplňou práce je analýza dát a požiadaviek zákazníkov, vytvorenie asociatívneho dátového modelu a vizualizácií v podobe dashboardov. Súčasťou mojej práce je taktiež project management, zastrešujem koordináciu projektov interne aj vo vzťahu k zákazníkom. Najnovšie sa venujem vytváraniu tzv. mashup-ov, teda webstránok s vizualizáciami analýz a učím sa javascript.

Sú nejaké veci, ktoré vás vedia v práci nahnevať?:)

Ked mi už X-ty krát spadne skript a ja za ten svet neviem prísť na to, prečo…. 🙂 Tiež nemám rada keď musím improvizovať, vždy dbám na to, aby som mala dostatok informácií a času na prípravu.

Čo Vám na IT vyhovuje v jednej vete najviac?

IT ponúka veľký priestor pre kreativitu, neustále rozširovanie znalostí a tiež mi poskytuje veľa flexibility čo je pre mňa kritické, keďže bývam mimo Bratislavy.

Stretli ste sa s predsudkami voči ženám v IT?

V práci som nikdy nepostrehla rozdiel medzi prístupom ku mne a k mojim mužským kolegom, a to ani od zamestnávateľa, ani od zákazníkov. Skôr v mojom súkromí sú ľudia prekvapení z toho čo robím, ale aj to v pozitívnom zmysle.

Čomu by ste sa venovali, ak by to nebolo práve IT?

Tak to veru netuším. Myslím, že som si svoje miesto našla, a nad alternatívou už ani nerozmýšľam. Vo voľnom čase sa rada venujem práci s drevom a tvorivej manuálnej práci, čo mi poskytuje príjemnú zmenu, ale živiť sa s tým zatiaľ neplánujem.