Vyhľadať
Close this search box.

Ženy v IT

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život?

Neštudovala som IT, viacmenej sa dá povedať, že ma k nemu priviedol život. Hoci doma sme mali počítač v podstate od kedy si pamätám a hrávali sme na ňom s bratom spolu hry, nikdy to nebol môj preferovaný spôsob trávenia voľného času – vždy som bola skôr „outdoorový“ typ.

Čomu sa v práci venujete?

Moja pozícia je BI Specialist. Je to práca so softvérovýminástrojmi business inteligence, ktoré extrahujú dáta z rôznych zdrojov, transformujú ich a vizualizujú vo finálnych aplikáciách pre biznis užívateľov. Mojou hlavnou náplňou práce je tieto aplikácie vyvíjať, teda tvoriť dátový model, dasboardy a analýzy nad ním. Samozrejme tomu predchádza analýza a pochopenie potrieb zákazníka. Moja pozícia zahŕňa tiež customer support, ako aj user adoption & training.

Sú nejaké veci, ktoré vás vedia v práci nahnevať?:)

Samozrejme, to je asi v každej práci bez ohľadu na pozíciu či odvetvie. Najviac ma hnevá neefektivita, napríklad keď máte veľmi pomalé pripojenie, zlyháva technika, alebo keď si neviem nájsť chybu v skripte 🙂

Čo Vám na IT vyhovuje v jednej vete najviac?

Flexibilita, rôznorodosť, kreativita a fakt, že človek keď odchádza z práce vidí po sebe reálny output s pridanou hodnotou. Tou flexibilitou myslím najmä “geografickú slobodu”, teda že môžem efektívne pracovať aj zo zahraničia, ako napríklad teraz z Austrálie a zároveň si tak plniť sny. 🙂

Stretli ste sa s predsudkami voči ženám v IT?

S predsudkami nie, ale niekedy si všimnem, že ľudia majú mylnú predstavu, že žena, ktorá skriptuje nenosí šaty, sukne, skrátka že sa oblieka a správa ako muž. To samozrejme nie je pravda.

Čomu by ste sa venovali, ak by to nebolo práve IT?

Milujem cestovanie, tak možno niečo v cestovnom ruchu.