Vyhľadať
Close this search box.

Ženy v IT

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život?

Keď som sa počas strednej školy rozhodovala, kam budú po maturite smerovať moje kroky, naskytla sa mi príležitosť letnej brigády v jednej IT firme v Nemecku a veľmi sa mi to zapáčilo. Tak som to vyskúšala aj o rok, v inej firme, a keďže ma to stále „držalo“, rozhodla som sa študovať Hospodársku informatiku na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Čomu sa v práci venujete?

Moja pozícia sa nazýva Business Analyst. To znamená, že náplňou mojej práce je analyzovať a navrhovať rôzne zlepšenia procesov pre zákazníkov a výsledné dohodnuté požiadavky “preložiť” do technickej reči pre našich programátorov. Takisto sa venujem aj testovaniu aplikácií, ktoré zákazníkom dodávame, organizovaniu workshopov a prezentácií pre zákazníkov a príprave školení.

Sú nejaké veci, ktoré vás vedia v práci nahnevať?:)

Samozrejme, tak ako v bežnom živote, aj v tom pracovnom sa vyskytnú situácie, ktoré človeka dokážu vytočiť. Dôležité ale je, aby sme sa vedeli pozrieť na veci s nadhľadom a chladnou hlavou, pretože vtedy sa prípadné problémy riešia najlepšie a najefektívnejšie.

Čo Vám na IT vyhovuje v jednej vete najviac?

Jednou vetou? IT sektor ponúka naozaj širokú škálu možností uplatnenia, takže si každý môže nájsť to svoje, čo ho bude baviť a napĺňať.

Stretli ste sa s predsudkami voči ženám v IT?

Bohužiaľ áno. Všimla som si, že ja ako žena sa musím viac snažiť dokázať svoju profesionalitu pred zákazníkmi. Niektorí ako keby mali trochu nedôveru voči žene v IT biznise, ale po čase sa mi vždy podarilo si túto dôveru získať a spolupráca už prebiehala hladko.

Čomu by ste sa venovali, ak by to nebolo práve IT?

Toto je ťažká otázka. Keď som bola mladšia, snívala som o tom, že budem divadelnou režisérkou.