Vyhľadať
Close this search box.

Ženy v IT

Ako ste sa dostali do IT? Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život?

Od škôlky som chodila do umeleckej školy a popri tom som sa časom začala venovať fotografovaniu a úprave fotografií. To ma zavialo na technickú strednú školu, kde som študovala grafiku digitálnych médií a neskôr na Technickú Univerzitu v Košiciach, kde som študovala informatiku.

Čomu sa v práci venujete?

Pracujem na internom projekte, kde sa venujeme implementácií referenčných architektúr. Skúšame možné, aj nemožné, vytvárame nové patenty a podobne.

Sú nejaké veci, ktoré vás vedia v práci nahnevať?:)

Moja práca je ako hranie počítačovej hry. Občas človek nevie prejsť nejaký level dlhšiu dobu, čo ho môže frustrovať, ale nepovedala by som, že priamo nahnevať. Nahnevať ma vedia ľudia, ktorí zabudli, že aj oni niekde začínali.

Čo Vám na IT vyhovuje v jednej vete najviac?

Je to vysoko kreatívna práca. Pre mňa je najväčšou katastrofou, keď sa nudím. Jednoducho potrebujem byť v práci stále zaneprázdnená a zaťažovať svoj mozog. A tiež mi pripadá vytváranie architektúr a programovanie ako skladanie lega, takže sa v práci v podstate celý deň hrám.

Stretli ste sa s predsudkami voči ženám v IT?

S predsudkami nie, skôr s obdivom. Poslednú dobu sa však stretávam s tým, že keď sa mi podarí nejaký kariérny rast, tak často počúvam, že je to len preto, lebo teraz sú preferovené ženy. Na jednej strane rozumiem odkiaľ tieto názory prišli, na druhej strane je to pre mňa veľmi demotivujúce.

Čomu by ste sa venovali, ak by to nebolo práve IT?

Určite paleontológii.