Vyhľadať
Close this search box.

Ženy v IT

Nora píše v Pixel Federation texty do hry Seaport, jej funkcia má krásny názov Game Designer.
Študovali ste IT alebo Vás k technológiám priviedol život?Študovala som ekonómiu a medzinárodné vťahy. IT, resp. počítačové hry boli len môj koníček vo voľnom čase. Počas štúdia som neuvažovala, že by som sa zamestnala v tomto odvetví. Predstava pracovať na vytváraní hier mi vždy prišla lákavá, ale nepovažovala som ju za veľmi reálnu. Asi hlavne preto, lebo som si predstavovala, že v hernom odvetví robia len samí IT-čkari 🙂 Keď som uvažovala o zmene môjho prvého zamestnania, čo bola klasická administratívna práca vo veľkej korporácii, padol mi do oka inzerát od Pixel Federation, kde hľadali nového Community Managera. Vyžadované boli hlavne cudzie jazyky a tie mi vždy išli, tak som si povedala, že to skúsim. Ako Community Manager som hlavne komunikovala s hráčmi, ale zároveň som aj zistila ako to v takej hernej firme funguje. Po roku sa mi podarilo dostať sa k tomu, po čom som naozaj túžila, k vytváraniu hier. Teraz som Game Designer a venujem sa hlavne písaniu textov do hry Seaport a vymýšľaniu nového herného obsahu.

Stretli ste sa v branži s predsudkami voči ženám v IT?Myslím, že ženy v IT sú stále trochu nezvyčajný fenomén a niektorí ľudia sú prekvapení, keď im poviem o mojej práci. Ale myslím, že je to skôr v dobrom. S negatívnymi predsudkami som sa nestretla.

Čomu by ste sa venovali, ak by to nebolo práve IT?Ťažko povedať. Pravdepodobne by som sa snažila získať prácu, ktorá zodpovedá tomu čo som vyštudovala. Čiže práca v nejakej medzinárodnej organizácii alebo podobne.