arrow

Média

Alebo čo o nás napísali doma aj v zahraničí

girls

Slovenské tínedžerky naprogramovali originálne hry (25. máj, 2019)

V sobotu, 25. mája, 2019, sa konalo finále tretieho ročníka celoslovenskej súťaže v kreatívnom programovaní s názvom Scratch Match 2019, ktorú na Slovensku organizuje združenie Aj Ty v IT. Mladé dievčatá zo základných a stredných škôl úspešne zvládli poslednú časť náročnej programátorskej súťaže a obhájili svoje projekty pred odbornou porotou.

arrow

Aj Ty v IT prostredníctvom Girl’s Day podporuje dievčatá v IT vzdelávaní (9. apríl, 2019)

Prihlasovanie pre dievčatá spustené. Organizácia Aj Ty v IT už šiesty rok po sebe prepája IT firmy a organizácie, ktoré motivujú mladé stredoškoláčky k štúdiu informatiky. Vďaka tomu majú dievčatá z celého Slovenska vo veku 15 – 19 možnosť nahliadnuť do pracovného sveta a počas jedného dňa si okrem zaujímavých prednášok skúsiť rôzne workshopy či prácu s virtuálnou realitou. Tento rok sa Girl’s Day koná vo štvrtok 25.4.2019.

arrow

Microsoft podporí rozvoj digitálnych zručností na Slovensku a v Česku aj tento rok (25. február, 2019)

Česká a slovenská pobočka získala korporátny grant na pokračovanie Akadémie programovania, spoločného projektu s neziskovými organizáciami Aj TY v IT a Czechitas.

arrow

Muž varí večeru a žena sa vzdeláva! Prečo nie? (8. január, 2019)

Organizácia Aj Ty v IT otvára vo februári 2019 až štyri večerné akadémie pre ženy, ktoré túžia po zmene. Vyše 70 žien v Bratislave a Žiline tak v priebehu 2 mesiacov získa možnosť vstúpiť do sveta IT skratkou cez softvérový testing či dátovú analýzu. Navyše, Aj Ty v IT prináša tiež novinku v podobe Python Academy I (programovací jazyk, nie had 🙂 ), a Machine Learning.

arrow

Akadémia programovania vyškolila v prvom roku pôsobenia 140 pedagógov (28. december, 2018)

Digitálne zručnosti by mali dievčatá nadobúdať už na základných a stredných školách. Akadémia programovania školí pedagógov škôl tak, aby výučba dievčatá zaujala a prebiehala zábavnou formou.

arrow

Včera sme do TECH sveta vypustili 13 novo-vyškolených-a-odhodlaných-žien, dátových analytičiek (24. august, 2018)

Na jar sme spustili šteklivú kampaň s headlinom Baby, nechajte si zväčšiť plat. Sympatická blondínka z plagátov oslovovala ženy s ponukou absolvovať kurz Women Data Academy, a tak sa pripraviť na pozíciu dátovej analytičky.

arrow

Reklamná kampaň so šteklivým podtónom oslovila desiatky žien z celého Slovenska (12. júl, 2018)

Organizácia Aj Ty v IT, ktorá ročne organizuje množstvo workshopov, diskusií a akcií s cieľom prilákať do TECH sveta viac dievčat a žien, spustila na jar šteklivú kampaň s headlinom Baby, nechajte si zväčšiť plat. Sympatická blondínka z plagátov tak humorným spôsobom oslovovala ženy s ponukou absolvovať kurz Women Data Academy, a tak sa v priebehu dvoch mesiacov pripraviť na pozíciu dátovej analytičky. Vo štvrtok, 12. júla 2018, tieto Novo- vyškolené-a-odhodlané-dátové-guru ukončili svoju intenzívnu prípravu a vydávajú sa na tvoju TECH cestu.

arrow

Do Bratislavy prichádza výnimočný meetup ajťáčiek (7. jún, 2018)

Na jednej strane ženy, ktoré úspešne prerazili v “mužskom” svete IT. Ženy, ktoré sa šťastne cítia doma s rodinou, ale aj pri analýze dát, vývoji počítačových hier, umelej inteligencie alebo programovaní. Na druhej strane ženy, mladšie, staršie, s rodinami či single, ktoré túžia nahliadnuť do sveta IT a byť jeho súčasťou. Čo ich všetky spája? Unikátne podujatie s názvom Frida Talks Tech, ktoré prináša organizácia Aj Ty v IT.

arrow

Na Slovensko prichádza projekt Akadémia programovania (27. február, 2018)

Je známe, že záujem dievčat o štúdium vety a technológií je v porovnaní s chlapcami nižší. Podľa rozsiahleho európskeho prieskumu spoločnosti Microsoft, ktorý sa realizoval minulý rok medzi vyše 11 500 školáčkami, záujem o IT u našich študentiek prudko klesá práve vo veku 13-16 rokov, kedy sa okrem iného začínajú zamýšľať nad budúcim vysokoškolským štúdiom.

arrow

Z marketingovej špecialistky softvérová testerka za 6 týždňov (7. február, 2018)

Vyštudovala verejnú správu, niekoľko rokov úspešne pôsobila v marketingu, napriek tomu hľadala a našla spôsob, ako sa dostať do sveta technológií. Veronika Fedorková je jednou z absolventiek kurzu organizácie Aj Ty v IT, Women tester academy. Po veľkom úspechu pilotného ročníka, v rámci ktorého deväť z dvanástich absolventiek dostalo pracovnú ponuku vo firme Accenture, štartuje v polovici marca  Women tester academy II.

arrow

Otec číta noviny a mama varí večeru. Čo keby mama pracovala v IT? (12. október, 2017)

Študovali právo, verejnú politiku, jazyky či sociálnu prácu. Pracovali ako eventové manažérky, marketingové špecialistky, manažérky lekárne, v administratíve či poisťovníctve. Čo ich však spája je chuť učiť sa nové veci a túžba zmeniť profesiu. Napriek tomu, že na Slovensku chýbajú tisíce IT pracovníkov, vstúpiť do tohto odvetvia sa pre ženy, ktoré študovali iný odbor, niekedy môže zdať príliš náročné. Organizácia Aj Ty v IT sa práve im rozhodla pomôcť a otvoriť dvere do sveta IT. V utorok 17. októbra odštartovala pilotný ročník Women tester academy.

arrow